Gimnastika za prste za bebu: zašto to treba učiniti

Glavni način na koji djeca mlađa od godinu dana razumiju svijet je dodir.

Stoga je toliko važno razviti bebinu finu motoriku – zahvaljujući tome, on će moći brzo napraviti sve više i više novih otkrića.

Štoviše: prema rezultatima istraživanja, ona djeca s kojom su vježbali prste govorila su brže od ostalih.

Dobrobiti ove aktivnosti mogle bi se nastaviti dugo vremena, pa prijeđimo na sljedeću, ne manje važnu točku, i razgovarajmo o pokretima koji su u osnovi gimnastike za prste.

Ekstenzija i fleksija prstiju

Ovaj pokret se mora izvesti sa svakim od prstiju – zauzvrat. Dok izvodite vježbu, dajte imena svojim prstima – tako ćete istovremeno razvijati bebin govor.

Dječja olovka
Fotografija: © Belnovosti

Glađenje i masiranje dlana

Primjer je vježba u kojoj je jedna ruka stegnuta u šaku, a druga je pokušava zgrabiti.

Kao što razumijete, ovo nije jedina moguća opcija.

Pokreti šaka, dlanova i prstiju zajedno

Pozivamo vas da isprobate “ispeći pitu” tijekom vježbi prstiju. Stisnite i otpustite prste kao da mijesite tijesto. Zatim dlanovima crtajte krugove po stolu kao da razvlačite tijesto. Na kraju protrljajte prste kao da posipate šećerom pitu.

Kada početi s gimnastikom prstiju i koliko dugo je treba raditi?

Preporuča se isprobati vježbe s prstima s djetetom koje je navršilo šest mjeseci. U početku će majka većinu pokreta izvoditi na djetetovim prstima, no onda će ono postati samostalnije. Vježbanju biste trebali posvetiti oko 10-15 minuta dnevno.

Provjereno od strane urednika

admin/ author of the article

Ja sam talentirani i kreativni novinar specijaliziran za pisanje članaka. Moj zadatak je istraživanje različitih tema, provođenje intervjua, analiza podataka i stvaranje visokokvalitetnog sadržaja koji privlači pažnju čitatelja i inspirira ih na razmišljanje i akciju

Loading...
Zagreba Lajfhaki