Zagreba Lajfhaki

Je li moguće staviti pelenu na dijete ljeti: 4 popularna mita

Kao što znate, na rođenje beba ne utječe temperatura izvan prozora ili mjesec u kalendaru.

Ako je dijete rođeno u vrućoj sezoni, roditelji imaju mnogo dodatnih pitanja, na primjer, vrijedi li bebi staviti pelenu, jer povećava rizik od osipa od vrućine.

Ukratko, da, ljeti možete koristiti higijenske proizvode za djecu.

Moderne pelene izrađene su od prirodnih materijala i ne sadrže polietilen, što znači da ne doprinose “efektu staklenika”.

Razgovarajmo sada detaljnije o mitovima koji su povezani s nošenjem pelena na vrućini.

Fotografija: Pixabay

Mokri su

Temperatura “preko broda” ne može ni na koji način utjecati na sposobnost proizvoda da apsorbira vlagu. Ako mijenjate pelenu svaka 3-3,5 sata, možete biti sigurni da vlaga i mokraćna kiselina neće doći u dodir s vašom kožom.

Oni su skučeni i neudobni

Vi (točnije, vaše dijete) nikada se nećete susresti s takvim problemom ako odaberete proizvode koji odgovaraju veličini. Imajte na umu: ako beba teži 4 kg, tada će mu pelene s oznakom 4-9 biti udobnije od 2-5.

Pelenski osip se pojavljuje u pelenama

Pelenski osip je posljedica dugotrajnog kontakta bebine kože sa sekretom. Ako češće mijenjate pelene i redovito organizirate postupke zraka i vode za bebu, sve će biti u redu s njegovom kožom.

Vruće su

Ali to je istina, ali samo djelomično. Važno je razumjeti: nije sama pelena ono što grije dijete, već kombinacija pelene s debelom odjećom koja ne propušta dobro zrak. Stoga biste trebali biti pažljiviji pri odabiru odjeće za svoju bebu.

Provjereno od strane urednika
Exit mobile version