Zagreba Lajfhaki

Kako pomoći djetetu da se nosi s niskim samopoštovanjem: savjeti psihologa

Ako roditelji primijete da njihovo dijete pokazuje znakove niskog samopoštovanja, ne bi to trebali zanemariti.

Ako se problem ne riješi u ranoj fazi, može do određene mjere pogoršati kvalitetu života osobe.

Koje tajne mogu pomoći u tome?

Uloga mišljenja vršnjaka

Mnoga se djeca oslanjaju na mišljenje svojih prijatelja jer im je ono iznimno važno. Ako dijete ne primjećuju njegovi drugovi u razredu ili ne žele s njim komunicirati, onda to vrijeđa samopoštovanje.

Stoga bi odrasli trebali obratiti pozornost na to imaju li djeca prijatelje. Ako s tim postoje problemi, prije svega morate riješiti ovo pitanje.

Ne zahtijevajte savršenstvo

Mnogi roditelji sami svojim pretjeranim zahtjevima nesvjesno izazivaju pojavu znakova tjeskobe i niskog samopoštovanja kod djeteta.

Fotografija: © Belnovosti

Reagirajte normalno na neuspjehe svoje djece: to je samo iskustvo. Bolje je podržati svoje dijete nego pokazati svoje razočaranje.

Izađi negdje

Novi dojmovi i svijetle emocije iznimno su važni za djecu kako bi se otvorila i riješila kompleksa. Ponekad je dovoljno samo otići do najbliže slastičarne ili posjetiti zanimljivu izložbu.

Stoga pokušajte ne sjediti kod kuće, već idite s djetetom na razna događanja.

Pohvale do točke

Ako dijete ima nisko samopoštovanje, tada ga treba ohrabrivati. Ipak, stručnjaci podsjećaju da djeca mogu prepoznati laž. Stoga se pohvala mora zaslužiti.

Nemojte previše kritizirati

Ako imate problema sa samopoštovanjem, ne biste trebali pogoršati situaciju aktivnom kritikom. Ovo će biti težak test za dijete.

Djeci treba pomoći da se poprave. To je važan zadatak roditelja.

Provjereno od strane urednika
Exit mobile version