Zagreba Lajfhaki

Kako roditelji mogu pomoći djetetu kada ima noćne more: korisni savjeti

Teško je imenovati uzroke noćnih mora.

Jedno je sigurno: vjerojatnost da će ih dijete vidjeti noću povećava se kada je beba pod stresom, zabrinuta, jako umorna, pati od nesanice, ima visoku tjelesnu temperaturu ili neredovit obrazac spavanja.

Strašni snovi, općenito, ne mogu se nazvati opasnima i ni na koji način ne utječu na psihu malog čovjeka.

Istodobno, noćne more uzrok su poremećaja spavanja djeteta. Posljedični nedostatak sna može dovesti do lošeg zdravlja i smanjene aktivnosti tijekom dana.

Fotografija: © Belnovosti

Prva stvar koju trebate učiniti kako biste pomogli svom sinu ili kćeri je konzultirati se s liječnikom koji će vam pomoći utvrditi je li takva pojava simptom bolesti.

Ono što je također potrebno je dječju sobu učiniti sigurnom, kako se u slučaju hitnog buđenja i naknadnog hodanja u polusnu beba ne bi ozlijedila.

Osim toga, također je vrijedno ukloniti iz sobe sve što bi moglo odvratiti dijete od sna. To su prije svega izvori svjetla i buke.

Vaš je roditeljski posao također pomoći djetetu da se nosi sa stresom tijekom dana, omogućiti mu dovoljno odmora, spriječiti preumor i paziti da ne bude budno do kasno navečer.

U takvoj situaciji pomoći će rituali umirivanja prije spavanja, ali i raspored spavanja prema kojem bi se buđenje i odlazak na spavanje trebali odvijati u isto vrijeme.

Exit mobile version