Što učiniti ako vaše dijete stalno sjedi za računalom: 5 korisnih savjeta

Ako dijete stalno sjedi za računalom, zaboravljajući na stvarni život, većina se roditelja jednostavno počne svađati. Koja je svrha?

Nemoguće je bilo što postići prijekorima ili skandalima.

Stoga se vrijedi prisjetiti 5 savjeta koji dobru naviku mogu pretvoriti u nešto dobro.

Edukativne igre

Ovdje ne biste trebali razmišljati o intelektualnim igrama koje vjerojatno neće izazvati interes kod djeteta.

Naravno, idealno bi trebalo usaditi intelektualne igre, ali ovdje je sve kompliciranije. Igre mogu biti od pomoći. Možete se prisjetiti nekoliko njihovih prednosti:

Igrač
Fotografija: Pixabay
  • Poboljšava pozornost.
  • Razvijte multitasking.
  • Tjeraju vas da analizirate.
  • Uče vas brzom donošenju odluka.

Banalne igrice vrlo su korisne za razvoj djeteta, samo ih je važno mudro odabrati i kontrolirati vrijeme igranja.

Zabranjivati ​​djetetu da se igra ili nametati svoje standarde je glupo. Logičnije je kontrolirati instalirane igre i unaprijed dogovoriti raspored igranja.

Stvaranje vlastite igre

Je li teško kontrolirati djetetovo vrijeme ili to uzrokuje stalne sukobe koji se ne mogu riješiti? U ovom slučaju možete upotrijebiti zanimljivu tehniku: nagovorite dijete da stvori vlastitu igru.

Za izradu vlastitih igara ili aplikacija uopće nije potrebno učiti programski jezik. Postoje posebne platforme, među najpopularnijima su:

  • RPG Maker;
  • Izrađivač igara;
  • Studio 2.

Navedene platforme prilično je lako naučiti. Stvaranjem igrica ili vlastitih aplikacija svako će dijete razviti i steći mnoga nova znanja i vještine.

Trenutno ne postoji učinkovitiji način da vrijeme za računalom učinite korisnim.

Raspodjela vremena igre

Možete igrati igrice danima, zaboravljajući na lekcije, domaće zadaće i šetnje s prijateljima u stvarnosti. Većina roditelja brine da njihova djeca nikada neće postići ono što žele i da će ostati na jednom mjestu. Zašto ne početi s jednostavnim stvarima?

Možete napraviti raspored ili unaprijed odlučiti što on treba raditi. Možete se sjetiti jednostavne sheme poslije škole:
1) Sat vremena za hranu i čišćenje.
2) 2 sata za pripremu za nastavu.
3) Sat vremena igre.
4) 2 sata hodanja s prijateljima.

Dijete mora biti jasno svjesno koliko vremena može provesti za računalom. Ako radi korisne stvari ili izrađuje vlastitu aplikaciju, ne treba mu previše ograničavati vrijeme.

Programi koji ograničavaju vrijeme

Ovo je drastična mjera koju treba poduzeti samo u najkritičnijim situacijama. Postoje programi koji mogu isključiti vaše računalo u određeno vrijeme. Metoda je prilično okrutna, pa joj treba pristupiti odgovorno.

Usaditi sport

Natjerati dijete da se odrekne svojih zabava i želja težak je zadatak s kojim se mnogi neće moći nositi. Postoji jednostavno rješenje: svom djetetu morate usaditi sport šaljući ga na razne sekcije. Računala se može odreći samo svojom voljom. Zabrane, kontrola i stalni razgovori vjerojatno neće dati željeni učinak.

Provjereno od strane urednika

admin/ author of the article

Ja sam talentirani i kreativni novinar specijaliziran za pisanje članaka. Moj zadatak je istraživanje različitih tema, provođenje intervjua, analiza podataka i stvaranje visokokvalitetnog sadržaja koji privlači pažnju čitatelja i inspirira ih na razmišljanje i akciju

Loading...
Zagreba Lajfhaki