Velika razlika u godinama između braće i sestara: što ona podrazumijeva

Odnos između braće i sestara nije uvijek ružičast i miran, čak i uz relativno malu razliku u godinama.

Što se tiče velikog, zbog njega mnogi ljudi odluče odbiti drugo dijete. Boje se da će se pojaviti više poteškoća nego inače, kažu psiholozi.

Na neki način su u pravu, jer će se ljubomora starijih u slučaju razlike od deset ili više godina pojačati za red veličine.

Dijete ili tinejdžer potpuno će se povući i ogorčiti, a kako otac i majka više nisu apsolutni autoriteti, skandali su neizbježni.

U ovom slučaju možete zaboraviti na ljubav između braće i sestara, jer svatko ima potpuno drugačije okruženje. Stariji neće moći uzeti mlađeg u svoje društvo, jer ovdje nije riječ o dvije-tri godine, nego o desetljećima.

Velika razlika u godinama između braće i sestara: što ona podrazumijeva
Fotografija: Pixabay

Beba će ometati tinejdžere u zabavi i izlascima. A ako gledate striktno na situaciju, onda stariji nisu dužni gnjaviti se s mlađima: to je isključivo roditeljska odgovornost.

I ovdje se ispostavlja da mu majku zamjenjuje tinejdžer koji nije baš odrastao. To nije u redu, što postaje razlog za pojavu psihičkih pukotina između članova obitelji.

Što se može dogoditi ako postoji velika razlika u godinama između sestara ili braće?

1. Iskreno neprijateljstvo i mržnja

Ne radi se samo o ljubomori, već o specifičnoj zlobi, kada stariji sebe smatra drugorazrednim stvorenjem. Nažalost, ponekad roditelji usađuju upravo to, tjerajući ih da se brinu o novorođenčetu i ispunjavaju svaki njegov hir.

A kad najmlađe dijete odraste, ono potpuno postaje kralj lokalne rase: kupuju mu dobru odjeću i igračke, petljaju se s njim, pomažu mu, puno mu opraštaju i podržavaju ga. A na prvorođenče često jednostavno odmahnu rukom: on je već odrastao, neka se sam vrti.

Dakle, ne govorimo samo o zamjeranju, već o prekidu obiteljskih veza.

To se u takvim obiteljima događa prilično često: najstariji jednog dana postane punoljetan i zauvijek napusti dom, promijenivši broj telefona i ne ostavivši adresu.

2. Sukobi u odrasloj dobi

U takvoj situaciji najmlađe dijete postaje oslonac i potpora svojim roditeljima umjesto normalne osobe. Ako se razbole ili trebaju njegu, onda sve poteškoće padaju na pleća “strugača”. Ne može ni starijeg pitati za pomoć, jer će na sve biti jedan odgovor: “Čuvali su te, sad si ti na redu!”

Ispostavilo se da se, ako braća i sestre komuniciraju, radi isključivo o dobrobiti njihovih roditelja. Kada predstavnici starije generacije umru, postat će stranci jedni drugima i možda se više nikada neće sresti.

Dakle, njegovanje ljubavi između braće i sestara već nije lako, a ako su razlike velike, onda je bolje ni ne riskirati. Ili nemojte svom starijem djetetu stavljati jaram u obliku bebe oko vrata.

O njemu su odgovorni otac i majka, a ne brat ili sestra. Ovi potonji nisu dužni pomoći, pogotovo ne nauštrb vlastitog života. Oni su tinejdžeri i imaju pravo uživati ​​u bezbrižnosti, a ne postati neplaćene sluge u vlastitom domu.

Provjereno od strane urednika

admin/ author of the article

Ja sam talentirani i kreativni novinar specijaliziran za pisanje članaka. Moj zadatak je istraživanje različitih tema, provođenje intervjua, analiza podataka i stvaranje visokokvalitetnog sadržaja koji privlači pažnju čitatelja i inspirira ih na razmišljanje i akciju

Loading...
Zagreba Lajfhaki