Zagreba Lajfhaki

Kako izbjeći mamurluk ujutro 1. siječnja: što jesti

Novogodišnji praznici su vrijeme kada se opuštamo, zabavljamo i uživamo u životu. No, 1. siječnja ujutro mnogi od nas dožive neugodno stanje – mamurluk. Taj osjećaj glavobolje, mučnine i slabosti može pokvariti radost novogodišnjih praznika.

Kako biste izbjegli mamurluk ujutro 1. siječnja, morate poduzeti nekoliko mjera opreza.

Priprema za zabavu: savjeti i trikovi

Ako želite izbjeći mamurluk 1. siječnja ujutro, trebali biste se unaprijed početi pripremati za zabavu. Prije svega, trebali biste birati alkoholna pića s nižim udjelom etilnog alkohola, poput vina ili piva, a ne žestoka pića.

Također je potrebno obratiti pozornost na svoje fizičko stanje i raspoloženje prije slavlja. Ako se osjećate umorno ili pod stresom, možda je najbolje izbjeći odlazak na zabavu.

Fotografija: © Belnovosti

Kako biste izbjegli prejedanje ili premalo jela na zabavi, preporuča se nešto prezalogajiti prije izlaska iz kuće. To će vam pomoći smanjiti želju da jedete sve i kontrolirati količinu konzumirane hrane.

Ne zaboravite piti dovoljno vode između pića i nakon završetka slavlja. To će pomoći tijelu da brže eliminira toksine i smanjiti vjerojatnost mamurluka sljedeći dan.

Konačno, ako ipak popijete previše alkohola, trebate poduzeti korake kako biste sljedeći dan ublažili mamurluk. Na primjer, možete uzeti vitamin C i biljne ekstrakte kako biste pomogli svom tijelu da se brzo detoksikuje i oporavi od noćne zabave.

Kako pravilno piti alkohol kako ne biste pretjerali

Ispravno konzumiranje alkohola može pomoći u izbjegavanju mamurluka i neugodnog osjećaja sljedećeg jutra. Postoji nekoliko savjeta koji će vam pomoći u tome.

Važno je razumjeti da količina konzumiranog alkohola izravno utječe na toksičnost njegovih metabolita. Stoga je bolje piti polako i ne pretjerivati. Optimalna doza za muškarce je 1-2 standardna obroka po 2 sata, za žene – 1 obrok.

Također je važno odabrati kvalitetan alkohol i preferirati prirodna pića (primjerice, vino ili pivo od prirodnih sastojaka). Izbjegavajte miješanje različitih vrsta alkohola.

Ne zaboravite pravilno jesti. Važno je jesti prije i dok pijete alkohol. Masna i proteinska hrana usporava apsorpciju alkohola, što smanjuje rizik od mamurluka.

Ne zaboravite na vodu! Pijte puno vode između čaša alkohola. To će vam pomoći da ostanete hidrirani i smanjiti toksičnost metabolita alkohola.

Poštivanje ovih jednostavnih pravila pomoći će vam da izbjegnete mamurluk ujutro 1. siječnja i zadržite dobro raspoloženje.

Grickalice i pića za izbjegavanje mamurluka

Nakon novogodišnje zabave nitko se ne želi probuditi s mamurlukom. Srećom, postoje grickalice i pića koja mogu pomoći u izbjegavanju ovog problema.

Prvi korak je piti dovoljno vode prije spavanja i tijekom dana nakon slavlja. To će vam pomoći da ostanete hidrirani i izbjegnete dehidraciju.

Od međuobroka preporuča se jesti namirnice bogate masnim kiselinama poput avokada ili orašastih plodova. Oni će pomoći u zaštiti jetre od alkohola i spriječiti uništavanje stanica.

Također je vrijedno obratiti pažnju na pića koja se mogu konzumirati za sprječavanje mamurluka. Ova pića uključuju gaziranu mineralnu vodu, kokosovu vodu, zeleni čaj te svježi sok od đumbira i limuna.

Izbjegavajte slatkiše i instant hranu jer vam mogu pogoršati mamurluk. Također je važno zapamtiti da umjerena konzumacija alkohola neće naštetiti vašem zdravlju i omogućit će vam da bez posljedica uživate u novogodišnjoj noći.

Jutarnji ritual: što učiniti ako ste još uvijek mamurni

Nije uvijek moguće izbjeći mamurluk, čak ni uz velike planove i dobre namjere. Ako ujutro 1. siječnja i dalje osjećate jak mamurluk, nemojte očajavati. Postoji nekoliko jednostavnih koraka koji će vam pomoći da se nosite s neugodnim osjećajima.

Prije svega, popijte čašu vode i uzmite nekoliko tableta aspirina. To će pomoći u smanjenju glavobolja i umora.

Zatim se otuširajte hladnom vodom ili isperite hladnom vodom. To će vam pomoći u obnavljanju tijela i uklanjanju osjećaja umora.

Ne zaboravite na pravilnu prehranu: jedite lagane obroke koji sadrže dosta proteina (primjerice, piletina ili riba) i složenih ugljikohidrata (voće, povrće). Oni će vam pomoći da brže prebolite mamurluk.

Također se preporučuje vježbanje na otvorenom. To će vam pomoći povećati razinu energije i vratiti vas normalnom načinu života.

Savjetujemo vam da nekoliko dana nakon blagdana izbjegavate alkoholna pića i pušenje. To će pomoći vašem tijelu da se brže nosi s posljedicama mamurluka.

Kako ublažiti posljedice mamurluka: narodni lijekovi

Kako izbjeći mamurluk 1. siječnja ujutro? Pitanje je to koje zanima mnoge, pogotovo nakon dočeka Nove godine. Ali što učiniti ako se vaši planovi ne mogu provesti, a ujutro se probudite s jakom glavoboljom i mučninom? Postoji nekoliko načina za ublažavanje posljedica mamurluka.

Narodni lijekovi jedan su od učinkovitih načina borbe protiv mamurluka. Na primjer, možete piti tinkturu đumbira ili čaj s limunom i medom. Pomoći će i izvarak gospine trave ili nevena. Crni kruh ili fermentirani mliječni proizvodi također će pomoći u normalizaciji rada želuca.

Ranije smo objavili zašto stol ne biste trebali brisati papirnatom salvetom.

Exit mobile version