Zagreba Lajfhaki

Kozmetologinja je rekla kako kožu lica učiniti svježom i blistavom

Je li moguće kožu lica učiniti svježom i blistavom i odrazu u ogledalu skrenuti nekoliko godina?

Što ako nema načina za pomlađivanje, ali ste zabrinuti zbog osipa, začepljenih pora i isprobali ste svu kozmetiku za masnu kožu, ali se sebum proizvodi jednako aktivno?

Naravno, možete! Uz pomoć svima omiljenih kiselina, koje pomažu u ljuštenju mrtvih stanica epiderme, dubinski vlaži kožu, suši i dezinficira. A ovo nije marketinški trik, kaže stručnjakinja mrežne publikacije Belnovosti, kozmetičarka Anna Slavinskaya.

Neka vas naziv ne plaši, nećete se opeći: kiseline su različite, a i koriste se na različite načine. Nalaze se iu kućnoj njezi iu salonskim postupcima i doista su postali lijek za mnoge probleme.

Nepovoljni vremenski uvjeti, loše navike i nepravilna njega remete acidobaznu ravnotežu kože, odnosno pH. Crvenilo, ljuštenje i općenito neugledan izgled znakovi su ovog problema. Za njegu takve kože kiseline su nezamjenjive.

Fotografija: Pixabay

Svaka od kiselina ima svoj postotak kiselosti i pH, a to je glavni faktor koji pokazuje na što više utječe: na eksfolijaciju i obnovu kože ili zasićenost vlagom. Visok pH i niska kiselost – hidratacija, nizak pH i visoka kiselost – obnova.

Hijaluronska kiselina – samo hidratacija. Proizveden u stanicama tijela, spašava od dehidracije, ublažava svrbež i izglađuje fine bore. S godinama se proizvodnja hijaluronske kiseline smanjuje, ali se može popuniti izvana.

AHA kiseline, nazivaju se i voćem, unatoč činjenici da skupina sadrži mlijeko, badem i glikol (iz šećerne trske). Topiv u vodi, ne prodire izvan epiderme. Rade piling, štite od starenja, izbjeljuju, sužavaju pore, ujednačavaju teksturu i čine kožu glatkom. Oni su dio kućnih lijekova i koriste se u salonskim postupcima protiv starenja. Ojačati učinak kozmetike.

Vrste AHA kiselina

Mliječni proizvodi – koje proizvodi tijelo, utječe na hidrataciju, povećava turgor (gustoću, elastičnost) kože. Lokaliziran u vodeno-masnom plaštu koji štiti kožu. Djeluje nježno i ne uzrokuje ljuštenje.

Badem – koristi se za osjetljivu kožu i rosaceu. Lagani piling učinak, smanjuje masnoću i praktički ne izaziva iritaciju ili crvenilo, dopušten čak i ljeti.

glikolna – ima snažan učinak pomlađivanja, sintetizira proizvodnju kolagena, posvjetljuje staračke pjege, pogodan je za masnu kožu koja stari, te ima dobar učinak na postakne. Nije prikladno za osjetljivu kožu ili akne.

Limun – izbjeljuje i dezinficira. Posvjetljuje pigmentne mrlje i vidljivo ujednačava mikroreljef. Mješovita, normalna, masna koža – odgovara svima.

Pyrovinogradnaya – tonizira, čisti i izbjeljuje, povećava elastičnost, dobro odgovara za kožu bez sjaja, koja stari.

Jabuka – pogodan za kožu s rosaceom, čisti, vlaži, jača kapilare, dezinficira. Prikladno za normalnu do suhu kožu.

BHA kiselina, ili salicilnu, topiv u mastima, za razliku od AHA kiselina, daje učinak isušivanja i dubinskog čišćenja pora. Idealno za masnu, gustu kožu. Obavezno koristite hidratantne komponente – salicilna kiselina može lako isušiti kožu. Ne koristiti na suhoj koži.

Također ćemo dodati esencijalne masne kiseline (zasićeni i nezasićeni) koji se nalaze u uljima. Važna prije svega u prehrani, kao iu njezi, to su ulja: shea, sjemenki grožđa, brusnice. Oni su nezasićeni. Najpoznatije od zasićenih je kokosovo ulje.

Aminokiseline – ima ih ukupno 20, od kojih 9 sintetizira naše tijelo. Dobro se slažu i sa salicilnom kiselinom i voćem. Pružaju dodatnu hidrataciju i zaštitu barijere kože. Baš kao i masne kiseline, nezamjenjive su za suhu kožu.

Kiseline se dobro međusobno kombiniraju (osim salicilne kiseline) i vrlo je važno odabrati pravi proizvod za njegu kože ili kemijski piling s kiselinama koje vam odgovaraju. O tome ćemo govoriti u sljedećem članku.

Provjereno od strane urednika
Exit mobile version