Zagreba Lajfhaki

Metabolizam utječe na svaki aspekt našeg života

Navikli smo povezivati ​​metabolizam s težinom. Znamo da je brz metabolizam jednak optimalnoj težini. Usporen metabolizam obično znači povećanu težinu. Ali što nam nedostaje u ovoj naizgled jednostavnoj jednadžbi? Pogledajmo stvari malo detaljnije i provedimo ljekovitu dijetu.

To se događa u veličanstvenoj inicijativi Borislave Lutskanove – kreatorice Izdavačke kuće “Inspirations” “28-dnevni program za brzi metabolizam”, koja počinje 23. siječnja, ali budući da je prvi tjedan pripremni, još nije kasno da joj se pridružite. do 30 -ti.

Program je rađen prema režimu iscjeliteljske prehrane Haley Pomroy po kojem se Borislava školovala te posjeduje potrebne certifikate i kompetencije za njegovo provođenje.

Sudjelovala sam u prethodnom izdanju programa krajem prošle godine i izuzetno sam zadovoljna postignutim rezultatima – bolji san, više energije, normalna probava, budući da je režim vrlo blag, nema pritužbi poput nadutosti, plinova, refluksa i još… Najbolja stvar je što se to postiže bez gladi, da, dobro ste pročitali – hrana je obilna, 5 puta dnevno, potpuno u skladu s bugarskim tradicionalnim ukusima. Važno je kako se proizvodi kombiniraju.

Naravno, neću vam tajiti da postoje namirnice koje ste privremeno isključili s vašeg jelovnika. To su mliječni proizvodi, hrana koja sadrži bijeli šećer i gluten te kava i alkohol. Dokazano je da sve ove skupine hrane i pića povećavaju upalu u tijelu i stoga su isključene iz režima.

Uostalom, bez njih možete preživjeti 28 dana, zar ne! Program za brzi metabolizam traje 5 tjedana, tjedno se održavaju 2 online predavanja, gdje Borislava odgovara na sva Vaša pitanja, daje individualne smjernice polaznicima, pomaže Vam pri odabiru jelovnika, zamjeni proizvoda u receptima koji Vam se ne sviđaju ili ne mogu tolerirati .

Također radi s mentalnim stavom i uvjerenjima o sebi, našem tijelu, figuri, težini itd. Jer mi nismo samo tijelo, već i skup uma i duha. Više informacija o programu možete pronaći na ovoj poveznici:

Umorni ste od lutanja od jednog koncepta zdravlja do drugog? Istražujete beskrajne popise hrane koju smijete i ne smijete jesti? Umorni ste od stalnog držanja dijete jer je nešto zdravstveno… jednostavno jadno? Sanjate li ponovno ući u svoje omiljene traperice? Želite li se probuditi živahni, energični i zategnuti?

Kako biste se osjećali da imate stabilnu razinu energije – svaki dan i cijeli dan? Što znači da nema potrebe za popodnevnom kavom. Da nema poremećaja koncentracije i opsesivnih misli o nečem slatkom. Želite li konačno uživati ​​u hrani! Pomiriti se s tim i prestati se bojati jela?

Da, sve to možete postići s “28-dnevnim programom brzog metabolizma” koji počinje 23. siječnja. Temelji se na ljekovitoj dijeti Hayley Pomroy koju je opisala u svojoj knjizi “Recept prehrane za brzi metabolizam” izdavača Inspirations Publishing.

Metabolizam utječe na svaki aspekt našeg života, od kostiju, kose, kože, noktiju, tetiva i ligamenata, do raspoloženja, rada imunološkog sustava, proizvodnje hormona stresa, metabolizma kolesterola, libida, pamćenja i kognitivnih funkcija.

Metabolizam je opsežan proces kojim tijelo koristi hranjive tvari da ih pretvori u energiju, popravi i popravi. Naš metabolizam je način na koji se naše jedinstveno tijelo prilagođava okolini. To je ono što naše tijelo radi s hranom koju jedemo.

Držite se ove dijete 7 dana i vaša će koža biti zdrava, meka i blistava

Da bi bilo što učinilo, naše tijelo mora unijeti hranu i preraditi je, izvući ono što mu treba i izbaciti ono što ne treba. Ono zatim mora upotrijebiti ono što je ekstrahirano za obavljanje posla popravka, obnavljanja i ponovnog opskrbljivanja organizma. To se događa kroz vrlo složene biokemijske mehanizme u tijelu, i to kontinuirano.

Riječ metabolizam dolazi od grčke riječi metabolismos, što znači “promijeniti”. Sam koncept je dinamičan, a ne statičan. Ako se naše okruženje promijeni, naš metabolizam će se promijeniti kako bismo se mogli prilagoditi.

Na primjer, s promjenom prehrane ili izloženosti toksinima, ili zbog stresa, ili zato što moramo podići nešto teško ili brzo trčati. Ili zato što nam nedostaje sna, ili čak zato što se promijenio način na koji osjećamo svoj život. Metabolizam je fleksibilan i to je dobra vijest! Jer to znači da možemo naučiti kako njime manipulirati.

Kada promijenimo svoj metabolizam, potencijalno utječemo na gotovo sve u vezi s funkcioniranjem našeg tijela. Sve što trebamo učiniti je slušati što nam naše tijelo govori i potom ga opskrbiti strateškim mikronutrijentima. One koje treba da rade posao koji treba.

Zvuči logično i jednostavno, zar ne?

Iako ljudski metabolizam u osnovi funkcionira na isti način kod svih ljudi, on je istovremeno vrlo individualno specifičan za datu osobu. Ne postoje dvije osobe koje imaju isti metabolizam. Tijelo dvoje ljudi, na primjer, ne reagira na isti način na pojedenu hranu.

Hrana koju jedemo i energija koju sadrže određuju naš metabolizam. Naše tijelo gleda s čime treba raditi i onda se baci na posao. Metabolizam je mehanizam kojim naše tijelo obavlja svoj posao. Upoznajte sebe i razumjet ćete svoj metabolizam. I tako ćete znati što jesti.

Dr. Krasimira Ilincheva: Bolesti zglobova liječe se dijetom

Možete napuniti svoj automobil najboljim gorivom na svijetu, ali to nije važno ako je motor pokvaren ili pokušavate li svoju Hondu napuniti mlaznim gorivom. Gorivo u ovom slučaju simbolizira ono što jedemo. Motor je naš metabolizam. Način na koji automobil funkcionira je naše zdravlje. Pogrešno gorivo može uništiti čak i motor u izvrsnom stanju.

Ako je metabolizam motor, metabolički putovi su pokretni dijelovi koji omogućuju rad motora – klipovi, radilica i poluge. Oni su mehanizmi koji pomažu pretvoriti hranu u energiju, pokret i promjenu. Metabolički putovi pretvaraju neke stvari u druge, čineći ih bioaktivnima i stoga korisnima za tijelo. One uključuju niz kemijskih reakcija u tijelu i sve zajedno čine metabolizam.

Ako vam sve ovo zvuči previše komplicirano, ne odustajte! Rješenje postoji – a to je strukturirani, praktični i učinkoviti „28-dnevni program ubrzanog metabolizma“.

Margarita BLAGOEVA

Exit mobile version