Zagreba Lajfhaki

Uključite je u svoj jelovnik: Ovo je najzdravija riba

Malo ljudi razmišlja o prednostima ribe za tijelo, već cijeni samo njezin okus. Zapravo, svaki proizvod ima kemijska svojstva i djeluje na tijelo na određeni način.

Riba smanjuje rizik od krvnih ugrušaka

U kemijskom sastavu neke ribe ima dosta bjelančevina i masti, a ako se lovi zimi u sjevernijim krajevima, ima ih i više.

Uobičajena količina masnoće je 13 grama, što je dovoljno da se dotična riba definira kao masna. Bjelančevina u prosjeku iznosi 18 grama i probavlja se tri puta brže od goveđeg proteina.

Riječ je o skušama. Definirana je kao niskokalorična riba. Da bismo dobili dnevni unos kalorija, potrebno je pojesti oko 700 grama ribe, ali ne smijemo zaboraviti na masnoću u njoj.

Skuša ima velike količine nezasićenih masnih kiselina. Vrijedan su proizvod i antioksidans. Oni pomažu ojačati stanične membrane tijela neutralizirajući slobodne elektrone.

Izbjegavajte bijelu rižu i tjesteninu ako imate artritis

To su radikali koji mogu prodrijeti kroz stanične stijenke i poremetiti njihovu aktivnost. To dovodi do pojave niza bolesti, uključujući onkologiju. Da biste to izbjegli, važno je jesti pravu hranu.

Nije slučajno da se djeci daje riblje ulje – ono je puno nezasićenih masnih kiselina. Kemijski sastav skuše ima blagotvoran učinak na skladan rast i razvoj djece, a vrlo je korisna i za trudnice i dojilje.

Kako bi se izbjegla neravnoteža između rasta i razvoja unutarnjih organa kod adolescenata, skuša bi trebala biti prisutna u njihovoj prehrani.

Minerali su vrijedne komponente skuše. Sadrži kalij, fosfor, fluor, sumpor, cink, klor, natrij. To su elementi u tragovima od ogromne koristi. Cijeli spektar vitamina B skupine sadržan je u ovoj ribi. Ima visoku koncentraciju vitamina B12 i vitamina PP.

Kako očistiti meso od kemikalija?

Vitamin B pomaže u sintezi DNK i uključen je u metabolizam masti. Česta konzumacija skuše regulira šećer u krvi, podržava rad probavnog sustava i jača živčani sustav. Pomaže stvaranje hemoglobina i zasićenje kisikom.

Zahvaljujući mastima i nezasićenim masnim kiselinama vrlo je koristan za mozak, kožu i kosu. Visoka koncentracija fosfora pomaže u izgradnji mnogih enzima koji su pokretači kemijskih reakcija u stanicama.

Fosforna kiselina u skuši je tkivo ljudskog kostura, zbog čega je vrlo korisna za djecu, ali i za odrasle, jer s godinama razvijaju probleme s mišićno-koštanim sustavom./Zdrave.to

Lajkajte zdrave.to i na Facebooku gdje ćete pronaći još puno korisnih i zanimljivih stvari!

Exit mobile version