Zagreba Lajfhaki

4 razloga zašto osobni život žene ne funkcionira

Psihološke barijere (stavovi) unutarnji su strahovi koji nas prate kroz život i igraju važnu ulogu u izgradnji odnosa.

Žena bira muškarca i u fazi „svakodnevnog brušenja” shvaća da taj muškarac uopće nije junak njezina romana.

Ali, u pravilu, to ne ide dalje od svijesti, a takvi sindikati se mogu naći posvuda.

Žene se najčešće mire sa stvarnošću i prihvaćaju ono što jest, duboko u duši potiskujući neslaganje i bol.

U takvim situacijama možemo identificirati glavne psihološke barijere protiv kojih se možemo i trebamo boriti.

Fotografija: Pixabay

Strah neuspjeha

Ovo je jedan od najčešćih strahova koji se nalazi u svim područjima života. Primjeri se mogu naći posvuda: “Želim zgodnog i pametnog muškarca, ali se bojim da će prevariti”, “Želim otvorenu vezu, ali tada će me smatrati dostupnom” itd.

Strahovi blokiraju želje, dame osobno spuštaju ljestvicu i pristaju na minimum!

Ponekad, da biste pobijedili strah, jednostavno se trebate prestati boriti protiv njega. Samo priznavanjem svojih strahova možete ih osloboditi.

Gledajući strah u oči, prvo, moći ćete smanjiti unutarnju tjeskobu, a drugo, izgovarajući svoje misli naglas, moći ćete vidjeti na čemu morate raditi i u kojem smjeru ići dalje: „Ja Bojim se da ću ostati sama i bez djece, ali nisam spremna izdržati s tobom cijeli život.”

Loša navika

Ovdje nije riječ o opasnostima pušenja ili prejedanja noću, već o vlastitom ponašanju koje vas tjera u nevidljive granice. Na primjer, u školi su vas zadirkivali kao “sivog miša”, a vi to imidž održavate cijeli život, iako u srcu sanjate da ste fatalna zavodnica.

Ili vas vaš ljubavnik otvoreno potiskuje kao osobu, ali vam je zgodnije zauzeti poziciju žrtve i izbjegavati rješavanje bilo kakvih problema i preuzimanje odgovornosti.

Moguće je riješiti se svake navike, ali za to morate pokazati volju i biti odlučni. Prođite kroz situaciju u svojoj glavi i zapitajte se: “Što je najgore što bi mi se moglo dogoditi ako to učinim?”

Zamislite sve opcije, prihvatite ih i proživite ih mentalno. Ponovite vježbu nekoliko puta i osjetit ćete kako vam svaki put postaje lakše. Kad strah nestane, shvatit ćete da vas, u biti, ništa ne sprječava da radite ono što želite.

Emocionalna ovisnost

To je “slabost” koja ženu u bilo kojoj dobi i statusu čini ranjivom. Želja da volite i budete voljeni tjera vas da zatvorite oči pred očiglednim stvarima. Lijepe, pametne, bogate dame spremne su dati sve da dobiju malo nježnosti, čuju kompliment, oslone se na muškarčevo rame…

Nakon što shvatite da vas emocionalna ovisnost koči i sprječava vaš odnos da dosegne sljedeću razinu, zapitajte se: želite li prevladati ovisnost u postojećem odnosu ili izgraditi novi? Zatim trebate odrediti novi format (pravila) vašeg odnosa s partnerom.

Podijeli list papira na dva dijela i u stupce napiši: ja bih trebao (on bi trebao), ja ne bi trebao (on ne bi trebao). Kao rezultat toga, trebali biste doći do zaključka da bi vaš odnos s muškarcem trebao biti izgrađen prema shemi: “Moje potrebe”, “Naše potrebe”, “Njegove potrebe”. Složivši tako svoje misli i želje, oslobodit ćete se emocionalne boli, osamostaliti se i naučiti uživati ​​u odnosima.

“Sve je unaprijed određeno…”

Vjerovanje u sudbinu i druge mistične stvari bezopasne su sve dok ne počnu zamjenjivati ​​stvarnost. Ako sjedite i očekujete da će se sve u vašem životu dogoditi samo od sebe, jer je to sudbinski određeno, morat ćete čekati jako dugo!

Prinčevi na konjima ne galopiraju cestama, lijepe kuće ne padaju s neba, a djeca vas ne čekaju u kupusu. Samo vi i vaši ispravno formulirani ciljevi stvarate atmosferu i uvjete u kojima se vaši snovi mogu ostvariti.

Pokušajte koristiti tehniku ​​dodira. Svaki dan (na nekoliko minuta) zamislite da vam se želja već ispunila (imate muža, rodili ste dijete, otvorili ste vlastiti obrt itd.).

Koliko vam se život promijenio zbog toga? Kakve emocije proživljavate, što radite, kako reagiraju vaši najmiliji? Zamislite sve to u detalje, “ispišite” okolnosti i dijaloge u svojoj glavi.

Ova tehnika vam pomaže da naučite “prebaciti” svoj mozak u “paralelni svijet”. Što redovitije to činite, to će neuronske veze postati jače, a vi ćete krenuti prema novim uvjetima u stvarnom životu.

Provjereno od strane urednika
Exit mobile version