7 savjeta kako se nositi s djetetom koje pati od bijesa

je vrlo česta među djecom od 1 do 3 godine. Ovo je obično način na koji dijete pokazuje svoje emocije, a može se manifestirati vrištanjem, udaranjem pa čak i zadržavanjem daha. To je zato što mališani u ovoj dobi nemaju sposobnost izraziti svoju frustraciju riječima i na njihovim je roditeljima da se nose s problemom i učine da se osjećaju sigurno i smireno.

Evo nekoliko savjeta koji bi mogli biti upravo ono što vam treba kada vaše dijete ispadne bijesno.

1. Neka buči

Pokušaj bržeg okončanja bijesa beskorisnim metodama, poput vikanja na dijete, nije učinkovit. Bolje ga pustiti da vrišti i plače, da se stvari slegnu same od sebe. Nakon što dijete završi s ispadom bijesa, počet će se osjećati puno bolje i vaše će riječi imati više smisla. Također možete imati produktivniji razgovor sa svojim djetetom o njegovim osjećajima i onome što ga je uznemirilo.

Pogledajte više:

2. Prekinite situaciju ako postanu agresivni

Vikanje, plakanje i lupanje nogama o tlo uvelike se razlikuju od agresivnosti, gdje mogu početi udarati, gristi ili bacati stvari. Za ovakvo ponašanje možete odmah odvesti dijete na neko mirno mjesto ako ste na javnom mjestu. Ako ste kod kuće, možete mu prići i čvrstim, ali ne i ljutitim tonom objasniti da nije dobro da bude tako agresivan. Može se ljutiti na tebe koliko god hoće, ali fizičko stanje je potpuno neprihvatljivo.

3. Privucite njihovu pažnju nečim drugim

Djeca obično imaju vrlo kratak raspon pažnje, što znači da ono što ih sada muči mogu zaboraviti u nekoliko sekundi. Dakle, ako prave scenu u dućanu jer žele da im nešto kupite, možete ih omesti nečim drugim. Možete im dati neki predmet ili igračku za koju znate da će im se svidjeti ili im možete pokazati nešto u trgovini što bi moglo biti zanimljivo. Najbolje je ne uspoređivati ​​svoje dijete s drugom djecom koja su tiha u ovom trenutku.

Pogledajte više:

4. Ponudite alternativu da ih uvjerite

Djeca često žele raditi stvari za koje odrasli znaju da su opasne, ali djeca to ne razumiju. Osjećaju se kao da ih sprječavate da ostvare nešto što stvarno žele. Dakle, umjesto da vičete na njih da ne rade nešto, možete im ponuditi sličnu alternativu koja će biti novi cilj za postizanje. To može biti sigurnija verzija onoga što žele raditi, a vi možete planirati ovu novu aktivnost kako bi se imali čemu veseliti.

5. Upozorite ih unaprijed

Jedna stvar koju djeca ne vole je kada im naglo prekinete igru ​​kada nemaju pojma da je vrijeme za polazak. Ne možete im samo reći da odlazite za 10 minuta jer u tom trenutku nemaju osjećaj za vrijeme. Ono što možete učiniti umjesto toga je objasniti im da mogu igrati još 2 runde svoje igre i onda ćete otići. To je nešto što mogu razumjeti i vjerojatno će poštovati, bez obzira koliko željeli ostati duže.

6. Ne shvaćajte to osobno

Jedna od najčešćih fraza koju djeca izgovaraju kad su ljuta na odrasle je “Mrzim te!”. I dok se vrlo lako uvrijediti i obrušiti se na njih, očito je da je to pogrešan način. Oni zapravo ne misle ono što govore, ali to je samo njihov način da izraze svoju frustraciju i daju do znanja svoje osjećaje. Bolje je ignorirati to i držati se svog plana ne dopuštajući da vas njihova zloća uznemiri.

7. Zamolite ih da sjednu na tiho i mirno mjesto

Ovo je metoda koju slijede mnogi odgajatelji, imajući prostora za „opuštanje“. To može biti lijep, topao kutak vaše kuće s mekim jastucima na podu, knjigama, igračkama i drugim zabavnim stvarima koje leže okolo. Kada je vaše dijete uzrujano ili ljuto, možete ga potaknuti da sjedne u taj kut i nečim mu odvuče pažnju.

admin/ author of the article

Ja sam talentirani i kreativni novinar specijaliziran za pisanje članaka. Moj zadatak je istraživanje različitih tema, provođenje intervjua, analiza podataka i stvaranje visokokvalitetnog sadržaja koji privlači pažnju čitatelja i inspirira ih na razmišljanje i akciju

Loading...
Zagreba Lajfhaki