Zagreba Lajfhaki

9 emocionalnih navika koje postaju prepreka izgradnji sretne veze

Nažalost, veliki broj brakova završava razvodom. Koliko god ljubav na početku bračnog života bila iskrena i jaka, nakon vremena mnogi parovi ne mogu proći test svakodnevice i održati zdravu vezu.

Do svađa i nesporazuma koji dovode do razvoda u pravilu dolazi zbog loših emocionalnih navika.

Neprestano radeći otvorene pogreške, i žene i muškarci tvrdoglavo ih pokušavaju ne primijetiti.

Kako biste spriječili da odnosi dosegnu emocionalno tešku razinu, morate što ranije otkriti problem i početi ga rješavati. Inače, brak može biti uništen.

Negativne prognoze

Jedan od partnera, bez dokaza i ne obraćajući pažnju na kontradiktorne činjenice, pretpostavlja najnegativniji i najkatastrofalniji rezultat koji može biti.

Fotografija: Pixabay

Uvjeren je i inzistira da će ishod biti loš. U ovom slučaju treba stati i odgovoriti na pitanje “Gdje su dokazi?”

Također je važno saznati mišljenje druge polovice o ovoj situaciji. Drugi pogled može biti povoljniji i ohrabrujući.

Brzi zaključci

Čovjek je u velikoj zabludi kada misli da zna kako mu se partner osjeća. Iako su to njegove osobne predrasude, misli i osjećaji koje neopravdano pripisuje.

Prije nego što donesete zaključak, morate provjeriti činjenice i izravno postaviti svom odabraniku pitanje od interesa.

Označavanje

Partneri se često međusobno etiketiraju. Međutim, svatko ima loše dane i incidenti se događaju, stoga morate naučiti više opraštati.

Umjesto da negativno osuđujete osobu i upirete prstom u nju, bolje je razgovarati smireno, pozivajući se na vlastite osjećaje. Takva komunikacija pomoći će ublažiti napetost i održati dijalog otvorenim.

Pesimizam

Čest problem je što partneri pamte samo loše stvari u vezi, zaboravljajući na pozitivne trenutke.

Morate naučiti vidjeti ne samo loše, već i dobro u svakoj situaciji. Supružnici bi trebali inspirirati, ohrabrivati ​​i uživati ​​u uspjesima jedno drugoga.

“Ili sve ili ništa”

Često se partneri žale i kritiziraju međusobne navike i ponašanje koristeći riječi “nikad” i “uvijek”.

Morate ih koristiti što je manje moguće kada razgovarate s vama dragom osobom.

Optužba

Jedan od supružnika stalno optužuje drugog za sve grijehe, zaboravljajući da je i njegov doprinos u trenutnom problemu. Morate naučiti preuzeti odgovornost za svoj dio krivnje i priznati ga.

Narudžbe

Ne biste se trebali zamišljati kao strogi roditelj i naređivati ​​supružniku kako i što da radi. Na primjer, umjesto narudžbe, možete formulirati pitanje, pokazujući svoju zabrinutost.

Poziv dužnosti

Nije rijetkost da jedan supružnik u obitelji vrši stalni pritisak na drugoga i tjera ga da se osjeća krivim.

Stalno koristi fraze “to je tvoja dužnost”, “moraš”, “to je dio tvojih obaveza” itd. Da bi se veza očuvala, bolje ih je zamijeniti onima koje potiču ili pokazuju simpatiju.

Perfekcionizam

Zahtijevanje strogog pridržavanja postavljenih standarda visokih standarda kako bi sve bilo savršeno čini da se supružnik osjeća kao neuspjeh.

Čini mu se da je sva pažnja usmjerena na njegove nedostatke. Prije nego počnete nešto zahtijevati od partnera, pokušajte se staviti na njegovo mjesto i objektivno sagledati situaciju.

Kako biste osigurali istinitost zaključaka, morate pokušati odvojiti emocije od stvarnosti. To će vam pomoći da priznate svoje osjećaje. Čak i beznadan brak može se spasiti velikodušnošću, brigom i ljubaznošću.

Provjereno od strane urednika
Exit mobile version