Zagreba Lajfhaki

Koju hranu ponuditi bebi

Samo nekoliko mjeseci nakon dolaska na svijet, vašem malom blagu bit će potrebna i druga hrana osim mlijeka. Vaš pedijatar će vam najbolje objasniti kako i kada početi s dohranom. Neki roditelji radije sami pripremaju hranu za svoje dijete, drugi se oslanjaju na gotovu hranu. No, činjenica je da se sve što bebi nudite ne može pripremiti kod kuće. Evo što možete pronaći u prodaji za izradu cjelovitog jelovnika za svoje dijete.

Adaptirano mlijeko

Ako iz ovog ili onog razloga ne možete dojiti dijete, bit će potrebno da ga u prvim mjesecima u potpunosti hranite adaptiranim mlijekom. Primijetit ćete da na tržištu nisu dostupne samo različite marke, već i različite vrste mlijeka istog proizvođača. To je zato što mogu sadržavati različite aditive koji ih čine prikladnima za bebe s grčevima, alergijama ili drugim problemima. Također, pripazite na dobnu skupinu za koju je mlijeko prikladno i uvijek ga pripremajte prema uputama proizvođača.

Dječji pireji

Kašice su obično drugi korak u hranjenju bebe. Započinje jednostavnim i lako probavljivim povrćem – krumpirom, mrkvom, tikvicama. U početku ponudite glatke piree od jednog povrća, a kasnije možete birati kombinacije različitih proizvoda. S vremenom možete prijeći na voćne kašice, a na kraju ponuditi mesne ili riblje kašice. Što je dijete starije, to grublje čestice mogu biti u pireima da ga potaknu na pripremu za krutu hranu.

Gotove dječje kašice jednostavan su i praktičan način da djetetu ponudite prikladnu i kvalitetnu hranu kada ste vani, na odmoru ili iz bilo kojeg razloga trenutno nemate priliku sami pripremati hranu. Osim toga, savršeno su izbalansirani i uvijek nude isti okus, što je dobra ideja za izbirljive bebe. No, kada ih kupujete, provjerite za koju dob su namijenjene.

Dječje kašice

Dječje kašice također su izvrsna opcija za hranjenje vašeg djeteta i obično se nude uz kašice. Sadrže proizvode od žitarica, poput riže, zobi, pšenice, koji su obavezni za cjelovitu prehranu djeteta. Često sadrže i voće. Osim što su ukusne, dobre su i za djetetovu probavu, a istovremeno mu osiguravaju potrebne ugljikohidrate za rast. Roditelji najčešće kupuju gotove dječje kašice, koje su dobro izbalansirane i iznimno jednostavne za pripremu – samo ih je potrebno otopiti u vodi ili adaptiranom mlijeku prema uputama proizvođača. Stručnjaci preporučuju da prve kašice za bebu budu bezmliječne, kako biste ih miješali s mlijekom na koje je dijete već naviklo.

Grickalice za bebe

Kada se dijete navikne na kašice i piree, počne pokazivati ​​interes za krutu hranu, a zubići mu počnu probijati, možete mu ponuditi i čvrste dječje međuobroke – baby kekse, obične kekse, krekere, salate. Dobra su vježba za žvakanje, ali i laka za probavu i zdravu hranu. To je ujedno i gotova pakirana dječja hrana koju lako možete nabaviti u trgovini i koristiti bilo gdje – kod kuće, u šetnji i na odmoru.

Exit mobile version