10 smiješnih pogrešaka koje kandidati čine na razgovorima za posao

Što je najneobičnije što je kandidat napravio na razgovoru za posao?

Zaspati?

Nestati;

Predložite ispitivaču da ide na spoj?

Najveća stranica za pronalaženje posla u Grčkoj, objavila je istraživanje o….najnečuvenijim pogreškama koje kandidati rade na intervjuima.

Neobične pogreške prijavili su menadžeri za zapošljavanje i stručnjaci za ljudske resurse diljem Grčke

Ovogodišnji popis deset najvećih pogrešaka uključuje:

– Kandidat je ispitivača pitao koliko će intervju trajati jer je igrao njegov omiljeni nogometni tim, a utakmicu je prenosila televizija.

– Kandidat je intervjueru rekao da će ostati u tvrtki dok ne nađe nešto bolje.

– Kandidat je na razgovor bio u pratnji majke.

– Kandidat je izjavio da nema baš nikakve hobije i interese.

– Kandidat je tijekom razgovora razgovarao na mobitel.

– Na pitanje kandidat se nije mogao sjetiti gdje je bio na obuci.

– Kandidat se trudio postaviti pravila intervjua.

– Kandidat je psovao tijekom razgovora.

– Kandidat je iznio podatke iz svog dosadašnjeg rada koji su povjerljivi.

– Kandidat je želio raditi četiri sata dnevno umjesto osam, ali je želio primati istu plaću.

Osim najneobičnijih gafova, poslodavce su pitali i koje su najčešće i najštetnije pogreške koje kandidati rade na razgovoru.

73% menadžera za zapošljavanje reklo je da je najštetnija pogreška koju kandidat može napraviti na intervjuu pokazivanje nezainteresiranosti.

Arogantno raspoloženje je na drugom mjestu s 54%, a negativni komentari o sadašnjem ili prethodnom poslodavcu na trećem mjestu s 46%.

Ostale pogreške uključuju nepostavljanje dobrih pitanja (33%), neprikladnu odjeću (31%) i nedavanje konkretnih odgovora (26%).

Savjeti za uspješne intervjue

Kariera nudi niz savjeta za uspješne razgovore za posao.

– Pripremite se: Ništa ne govori “Nisam toliko zainteresiran za ovu poziciju” kao netko tko nije istraživao i zna vrlo malo o tvrtki. Lakše je nego ikad pronaći informacije o poduzeću i njegovim aktivnostima. Kandidati koji to ne čine mogli bi se smatrati lijenima, nezainteresiranima ili nemotiviranima.

– Ne otkrivajte osobne podatke: Zadnje što poslodavac želi je zaposliti nekoga tko će njihove probleme iznijeti u ured. Čak i ako se intervju čini ležernim, neka uvijek bude profesionalan i izbjegavajte otkrivanje nepotrebnih osobnih podataka.

– Budite iskreni: anketari ne očekuju da znate sve odgovore. Često testiraju vašu reakciju na “teška pitanja” kako bi vidjeli kako reagirate pod pritiskom. Mnogo je gore saznati da lažeš nego priznati da nešto ne znaš. Ako niste sigurni u odgovor, u redu je reći da ne znate, ali zatim ukratko opišite korake koje ćete poduzeti da to saznate. Time ćete pokazati da ste sposobni riješiti probleme.

– Pripremite se za otvorena pitanja: “Pričaj mi o sebi.” “Zašto želiš raditi ovdje?” “Što vas motivira?” Ova se pitanja mogu činiti laka, ali budući da su tako široka, kandidati mogu upasti u zamku ako ne znaju kako započeti ili gdje stati.

– Nemojte biti negativni: koliko god bili u iskušenju da kažete koliko ste se mučili na prijašnjim pozicijama ili koliko vas ispitivač na to tjera, nikada nije dobra ideja davati negativne komentare o prethodnom poslodavcu. Ispitivač će pretpostaviti da postoji dobra šansa da ćete i vi u budućnosti psovati njihovu tvrtku.

admin/ author of the article

Ja sam talentirani i kreativni novinar specijaliziran za pisanje članaka. Moj zadatak je istraživanje različitih tema, provođenje intervjua, analiza podataka i stvaranje visokokvalitetnog sadržaja koji privlači pažnju čitatelja i inspirira ih na razmišljanje i akciju

Loading...
Zagreba Lajfhaki