Zagreba Lajfhaki

5 koraka za čišćenje našeg hladnjaka u pi i fi

Naš hladnjak objektivno se smatra najpopularnijim, najpotrebnijim i najčešće korištenim električnim aparatom u našem domu. Puni, prazni, mijenja preferencije, skriva iskušenja i možda još više ljubavi od brige za svoje ljude, daje ideje za jelovnike za ručak ili večeru, izvlači nas iz teških trenutaka kada tražimo zalogaj i sve to u repeticiji. rutina koja se može razlikovati, s vremena na vrijeme, ali se vraća pred nas, uvijek iznova.

U svom tom svakodnevnom “poslu” naš hladnjak, naravno, pati od njegove kontinuirane upotrebe, zaprlja se mrljama od hrane, voća pa čak i sokova ili bezalkoholnih pića, a vrlo često poprimi i mirise koji su sve samo ne ugodni. je za naše nosnice.

Prije nego što počnemo očajavati kako takve slike možemo učinkovito zadržati u carstvu mašte, mirno razmislimo kako pomoću nekih jednostavnih, brzih i praktičnih rješenja možemo učiniti da naš hladnjak opet izgleda kao nov.

Recept je ovdje jednostavan: Sve što trebamo je slijediti sljedeće savjete, korak po korak, i nećemo izgubiti.

Naime, na ovaj način ćemo učiniti da naš hladnjak ponovno doslovno zablista, bez prljavštine, nepotrebnih namirnica i neugodnih mirisa koji nam narušavaju estetiku i stvaraju nezdravo okruženje za čuvanje hrane.

Dakle, zasučimo rukave, opremimo se potrebnim sredstvima i hrabro i odlučno krećemo u borbu, pažljivo slijedeći upute koje slijede.

Što će nam trebati za čišćenje našeg hladnjaka

  • Spužva (kao ona kojom peremo suđe)
  • Zeleni sapun
  • bijeli ocat
  • Limun
  • Vruća voda
  • Četkica za zube

Proces korak po korak

Isključite hladnjak i uklonite svu hranu s polica

Prvo isključite hladnjak iz struje. Zatim izvadimo svu hranu iz njega. Kako bismo olakšali svoju misiju, hranu koja se može pokvariti zbog temperatura izvan hladnjaka privremeno spremamo u posudu koju smo prethodno napunili ledom.

Peremo police u sudoperu

I ne samo police, već i svi dijelovi našeg hladnjaka koji se mogu odvojiti. Ova faza je možda najdugotrajnija i najbolnija, ali prijeko potrebna ako želimo imati potpun rezultat. Peremo ih vrućom vodom i zelenim sapunom, koristeći spužvicu kakvu imamo u sudoperu za pranje posuđa.

Temeljito očistite njegovu unutrašnjost

Sada bez polica, kutija i ostalih uklonjivih dijelova hladnjaka, čišćenje unutrašnjosti postaje puno lakše i jednostavnije. Opet, dovoljno je koristiti odgovarajuća sredstva. Napunite lavor toplom vodom i ulijte u njega bijeli ocat (u omjeru 1 prema 4).

Spužvu umočimo u otopinu i nježno prijeđemo stijenkama hladnjaka od vrha do dna. Ponovite onoliko puta koliko je potrebno da uklonite sve mrlje ili prljavštinu. Na kraju cijelu njegovu površinu istrljamo šalicom limuna kako bismo otopili neugodne mirise.

Na težim mjestima koristimo staru rabljenu četkicu za zube kojom na licu mjesta ribamo mrlje.

Sušimo police

Kako bismo uštedjeli vrijeme i učinili naš rad manje napornim, vodimo računa da dok radimo na čišćenju unutrašnjosti hladnjaka, odvojive dijelove našeg uređaja raširimo na suncu i ostavimo ih da se prirodno osuše.

Međutim, ako se nemaju vremena osušiti, to činimo pomoću krpa od mikrovlakana za dodatno upijanje vlage. Sada smo spremni vratiti naše police, a zatim i hranu u hladnjak.

Čistimo ambalažu od hrane

Najsigurniji način da ponovno ne zaprljamo već očišćeni hladnjak je prije nego što vratimo pakete hrane na njegove police, očistiti ih tako da ni pod kojim uvjetima ne ostavljaju mrlje. A budući da ih vraćamo u hladnjak s praznim policama, preispitujemo kako i gdje ćemo ih skladištiti kako bi taj način bio funkcionalan (brzo i jednostavno pronaći ono što želimo) ali i osigurao veću udobnost i kapacitet.

Izvor: zarpanews.gr

Exit mobile version