7 stvari na koje uvijek trebate paziti u hotelskoj sobi

Ne, hotelska soba koju ste rezervirali za odmor nije “za spavanje”. Kod nas smo govorili da sobe u mnogim hotelima nisu ni za jednu noć, a vi se družite s omiljenim bubama, mjesecima stegnutim ovratnicima, ali mjesecima prostrtim posteljinama, s krevetima i madracima iz okupacije itd.

Soba je važan dio doživljaja putovanja i prema njoj se moramo odnositi kako bi nam služila. Pa pogledajmo neka moderna pravila na što sve moramo obratiti pozornost u hotelskoj sobi.

Koliko je čisto: Pola plemstva i danas, 2023. godine, ostaje čistoća. To je ujedno i prva stvar koju detaljno provjeravamo u svojoj sobi i naravno ocjenjujemo na plavoj platformi i drugdje. Razlog zašto su posteljina i ručnici u hotelu bijeli je upravo taj, da se pokaže koliko su čisti.

U SOS-u: Daljinski za televizor uvijek brišemo vlažnom krpom, obično je to najprljaviji predmet u sobi.

Koliko se dobro zatvaraju kapci, zavjese: Kako ne bismo od 5 sati ujutro skakali poput proljeća jer nam je prva sunčeva zraka udarila u oko, uvijek provjeravamo dopire li svjetlost kroz prozore i vrata.

U SOS-u: Ponesite sa sobom masku za spavanje.

Koliko buke proizvodi hladnjak: Ne može, svi smo to prošli. U ono vrijeme, slatka, kad se kapci sklope i Morpheus nas uzme u ruke, eksplodira kao bomba, kao eksplozija, kao peć nešto i glasno vučenje slijedi neko vrijeme. Minute su sporo prolazile, a ja sam bio mučen. Odjednom tišina. A gdje ugodiš bogovima i vilenjacima, počinje iznova. Stoga s velikom pažnjom unaprijed provjeravamo koliko mali hladnjak stvara buku u našoj sobi i sukladno tome ga noću isključujemo iz struje.

U SOS-u: Nemojte dobiti sobu u blizini lifta, stalno je prometno i bučno.

Kako radi klima uređaj: Dođi. Često su vam potrebne dvije poslijediplomske diplome u Metsoviu da otkrijete kako se klima uređaj u vašoj sobi zatvara, otvara i spušta. Zamolite gostioničara da vam do detalja i uz dovoljno proba pokaže kako funkcionira hlađenje ili grijanje, kako se ne biste ljeti našli kako spavate u kadi, a mučenje kapljice na čelu liči na milovanje.

U SOS-u: Nabavite mali ventilator s baterijom, dobar ili loš.

Koliko ste održivi: Možda ćete oboriti Guinnessov svjetski rekord za najbrže tuširanje kod kuće, ali u svojoj sobi na odmoru mislite da ste Kleopatra. Ako je vaša soba zaista održiva, ai vi ste, slavina u tuš kabini će imati slab protok i kupat ćete se još brže, jer mi brinemo o vodi, inače je nećemo imati.

U SOS-u: Uvijek se držimo sigurnog razmaka kada otvaramo bateriju da se kupamo. Ne znamo koje je temperature voda, niti odakle teče.

Ponesite sa sobom jaknu: Vrijeme je za spavanje, a krevet je pospremljen mekanim poplunom, s perjem biserki. Ili ima jedan list. Ne želite cijelu noć imati klimu iznad glave, ali ostavite prozor otvoren, ili biste možda htjeli. Izbori su skinuti bebele, ili spavati nepokriven, ili biti hladno ili vruće. Čime se svi pokrivaju noću duboko je osobna stvar. Zamolite hotelijera za svoje plahte.

U SOS-u: Vi koji imate problema s vratom, ponesite jastuk od kuće.

Beskorisno, korisno: I koliko god hotel koji ste rezervirali imao sedam zvjezdica, u koferu sa sobom morate imati neke stvari koje bi vas mogle spasiti od ljetnog živčanog sloma. Sredstva protiv komaraca. Papuče. Voda. Maramice za skidanje šminke. Sredstva protiv bolova. Čepići za uši.

Izvor: oneman.gr

admin/ author of the article

Ja sam talentirani i kreativni novinar specijaliziran za pisanje članaka. Moj zadatak je istraživanje različitih tema, provođenje intervjua, analiza podataka i stvaranje visokokvalitetnog sadržaja koji privlači pažnju čitatelja i inspirira ih na razmišljanje i akciju

Loading...
Zagreba Lajfhaki