Zagreba Lajfhaki

Kako napraviti domaći deterdžent za suđe bez kemikalija

Ako volite sami izrađivati ​​proizvode za čišćenje, možete koristiti osnovne sastojke koje već imate u kući i napraviti domaći deterdžent za pranje posuđa.

Ovaj deterdžent za čišćenje možete koristiti u slučaju potrebe, ako vam ponestane proizvoda kupljenog u supermarketu ili ga možete koristiti ako više volite domaća sredstva za čišćenje koja sami napravite.

Recept za deterdžent za suđe lakši je nego što mislite. Brz je, neće vam trebati puno vremena da ga dovršite, a materijali koje ćete koristiti vrlo su jednostavni.

Što će vam trebati za izradu domaćeg deterdženta za pranje posuđa

1 set mjernih posuda i žlica, 1 hermetički zatvorena posuda, 1 silikonski kalup ili posuda za led, 1 zdjela, 1 drvena žlica.

Materijali

1 šalica sode za pranje 1 šalica boraksa 1 šalica limunske kiseline u prahu prikladne za hranu 1 šalica soli 1 šalica limunovog soka

Upute za domaći deterdžent za pranje posuđa

Skupite sastojke. Za izradu deterdženta za perilicu posuđa trebat će vam soda bikarbona, boraks, sol i limunska kiselina u prahu. Ako radije pripremate tablete za pranje posuđa, limunsku kiselinu u prahu zamijenite limunovim sokom.

Trebat će vam zdjela, drvena žlica, mjerne posude i hermetički zatvorena posuda za oba oblika deterdženta.

Ako pravite tablete deterdženta za posuđe, trebat će vam i mali silikonski kalupi ili posuda za led za oblikovanje tableta.

Odaberite kalup u koji će stati otprilike jedna žlica i izradite tabletu koja će stati u spremnik deterdženta za pranje posuđa vašeg uređaja.

Deterdžent za perilicu posuđa u prahu

U zdjelu dodajte jednu šalicu sode bikarbone, jednu šalicu boraksa, pola šalice limunske kiseline u prahu i pola šalice soli. Dobro promiješajte drvenom kuhačom da se sjedini i prebacite u hermetički zatvorenu posudu.

Deterdženti u tabletama

U zdjelu dodajte jednu šalicu sode bikarbone, jednu šalicu boraksa, pola šalice soli i tri četvrtine šalice limunovog soka. Dobro promiješajte drvenom kuhačom da se sjedini. Po žlicu smjese stavljajte u male silikonske kalupe ili kalupe za led.

Ostavite kalupe za tablete da se suše 24 sata ili dok se ne stvrdnu. Izvadite tablete iz kalupa i prebacite ih u hermetički zatvorenu posudu.

Domaći deterdžent za pranje posuđa ne sadrži sastojke za sprječavanje zgrudnjavanja poznatih marki, pa je dobra ideja raditi samo male količine—ne više od tri šalice.

Proizvod treba čuvati u posudi s čvrstim poklopcem.

Možete koristiti jednu do dvije žlice deterdženta u prahu. Stavite prašak u spremnik perilice posuđa neposredno prije početka ciklusa pranja kako biste izbjegli grudice koje se možda neće dobro otopiti.

Ako se smjesa malo stvrdnula, dobro miješanje drvenom kuhačom može ponovno omekšati.

Koliko često trebate koristiti deterdžent za perilicu posuđa?

Domaći deterdžent za perilicu posuđa možete koristiti svaki put kada pokrenete ciklus pranja u perilici posuđa.

Zašto napraviti domaći deterdžent za perilicu posuđa?

Izradom deterdženta za perilicu posuđa možete kontrolirati sastojke koji se koriste. Neki komercijalni proizvodi sadrže mirise koji možda nisu poželjni svima. Također postoje uštede u izradi domaćih proizvoda ako ih pravilno skladištite i koristite.

Trebate li isprati posuđe prije nego što ga stavite u perilicu?

Neka deterdžent za perilicu posuđa odradi svoj posao. Nemojte ispirati svoje prljavo posuđe prije nego što ga stavite u perilicu, samo ga ostružite s svih ostataka hrane.

izvor: oloygeia.gr

Exit mobile version