Kako ne glačati odjeću: 3 grube pogreške pri glačanju – uništavaju vam stvari

Čak i tako jednostavan postupak kao što je glačanje odjeće ima svoja pravila – ako ih se ne poštuje, stvari će biti beznadno oštećene.

Pozivamo vas da saznate što nikako ne smijete raditi kada koristite glačalo – tako će tkanina (a ujedno i vaše raspoloženje) sigurno biti u redu.

Presuha tkanina za glačanje

Najbolje je glačati stvari kada su nakon pranja gotovo suhe, odnosno još malo vlažne.

Jasno je da nema svatko dovoljno vremena glačati jednu ili dvije stvari odjednom, stoga nastavite raditi onako kako ste navikli: pokupite opranu odjeću, a prije glačanja ulijte vodu u glačalo da malo navlažite tkaninu.

To će pomoći omekšati vlakna i olakšati uklanjanje bora.

Željezo
Fotografija: © Belnovosti

Korištenje destilirane vode

Moderna glačala mogu bez ikakvih problema podnijeti vodu iz slavine, pa destilirana voda nije potrebna, osim ako je voda u vašem području pretvrda.

Ali ako je voda jako tvrda, preporuča se prije ulijevanja u glačalo pomiješati je s destiliranom vodom u omjeru 1:1.

Peglanje previše izgužvane odjeće

Što je više bora na odjeći, to ćete više vremena potrošiti na njihovo uklanjanje.

Ako ne želite brinuti o glačanju, prije nego što objesite stvari na sušilicu, dobro ih protresite i lagano rastegnite na rukama – iste manipulacije treba učiniti prije glačanja.

Ranije smo vam rekli kako popraviti napuklo staklo.

Provjereno od strane urednika

admin/ author of the article

Ja sam talentirani i kreativni novinar specijaliziran za pisanje članaka. Moj zadatak je istraživanje različitih tema, provođenje intervjua, analiza podataka i stvaranje visokokvalitetnog sadržaja koji privlači pažnju čitatelja i inspirira ih na razmišljanje i akciju

Loading...
Zagreba Lajfhaki