Zagreba Lajfhaki

Kako sami očistiti perilicu rublja: nisu potrebni ni tehničar ni kemikalije za kućanstvo

Neugodan miris koji se nastanio u perilici može ukazivati ​​na prljavštinu, pa čak i plijesan.

Za čišćenje opreme možete koristiti ocat i sodu bikarbonu. Ovaj “set” prikladan je za uklanjanje raznih vrsta onečišćenja s kojima se komercijalni proizvodi ne mogu uvijek nositi.

Za dubinsko čišćenje perilice ulijte dvije šalice stolnog octa u bubanj. Postavite temperaturu na najvišu postavku i pokrenite pranje.

Kada se stroj napuni vodom, pauzirajte rad uređaja. Ostavite perilicu u ovom stanju jedan sat. Za to vrijeme bi se trebao odvojiti kamenac i talog na stijenkama stroja. Nakon što prođe sat vremena, ponovno pokrenite ciklus pranja.

Fotografija: © Belnovosti

Nakon završetka ciklusa čišćenja, očistite odvodni filtar koji se nalazi iza zasebnih vrata na dnu stroja. Da biste to učinili, izvadite ga i isperite pod tekućom vodom.

Zatim obrišite otvor filtra krpom namočenom u ocat, vratite filtar i zatvorite vrata. Ponovno pokrenite stroj s kratkim ciklusom na postavci najniže temperature.

Ako ste zabrinuti zbog plijesni u perilici za rublje, postoji treći korak čišćenja koji trebate napraviti.

Ulijte šalicu sode bikarbone u bubanj i dodajte nekoliko kapi omiljenog eteričnog ulja (poput citrusa, lavande ili kadulje).

Postavite ciklus pranja na najdulji mogući, temperatura vode treba biti srednja. Nakon završetka pranja otvorite vrata bubnja i ostavite mašinu otvorenu da se osuši.

Ranije smo vam rekli kako napraviti narodne lijekove za čišćenje od naranče i taloga kave.

Exit mobile version