Na taj ćete način dobro očistiti napu

Čišćenje nape je vrlo važno ako želite imati mirisnu kuhinju koja ne miriše stalno ovisno o hrani koju kuhate. Međutim, kako bi vaša napa bila čista, trebali biste slijediti ovaj poseban postupak koji navodimo u nastavku.

Čišćenje u 4 koraka: 1 puta mjesečno

Vanjsko čišćenje nape: Svakodnevno ili barem jednom tjedno

Korak 1: Isključite napu iz električne mreže Ako ne možete pronaći priključak, jednostavno isključite mrežno napajanje tako da isključite glavni prekidač.

Korak 2: Uklonite sve što vam je potrebno za čišćenje Uklonite metalnu zaštitnu mrežicu i filtere, jer to su 2 stvari koje je potrebno čistiti i redovito održavati, osim unutarnjeg dijela nape koju ćete očistiti lokalno.

Korak 3: Očistite poklopac iznutra. Uzmite krpu i stavite alkohol. Očistite unutrašnjost nape krpom i izbjegavajte teške deterdžente koji mogu učiniti više štete (nego koristi) vašoj napi.

Korak 4: Vrijeme je za filtre Prvo biste trebali vidjeti kakve filtre morate očistiti prema njihovoj vrsti.

Metalni filteri Metalni filteri čiste se toplom vodom i sodom bikarbonom. Nemaju bijeli sintetički filter na vrhu. (Ako imaju, izvadite bijeli filter i zamijenite ga novim). Stavite lonac s vodom na štednjak i pustite da se zagrije. Neposredno prije nego što voda zavrije, stavite 2 žlice. sode bikarbone tako da se prvo ulije jedna žličica pa nakon nekog vremena druga (jer se stvara pjena). Stavite filtere u lonac na nekoliko minuta, a zatim ih okrenite na drugu stranu. Zatim izvadite filtere iz lonca držeći ih ručnikom i izribajte preostalu masnoću spužvom u sudoperu. Vidjet ćete kako će masnoće vrlo lako nestati bez puno trljanja.

Čišćenje nape vam neće oduzeti više od 1 sata.

Savjet Naravno, postoji i još lakše rješenje stavljanja filtara u perilicu posuđa. Nakon što je pranje gotovo, ostavite ih da se osuše na čistim ručnicima i vratite ih na svoje mjesto. Jedini nedostatak ove metode čišćenja je ta što ova metoda ne pomaže u čišćenju unutrašnjosti nape. Nasuprot tome, prethodna metoda s loncem čisti unutrašnjost nape u isto vrijeme dok vodena para koja izlazi iz lonca omekšava masnoće unutar uređaja i one lakše izlaze van.

Alternativa Također možete napuniti sudoper vrućom vodom, 1/4 fl. soda bikarbona i malo tekućine za pranje posuđa. Stavite svoje filtere, ostavite nekoliko minuta i zatim izribajte spužvom.

Filteri od staklenih vlakana i ugljika Ove dvije vrste filtara ne mogu se prati, već se mijenjaju svaka 2-4 mjeseca. Ugljeni filtri dostupni su u trgovinama koje prodaju nape, dok se filteri od stakloplastike mogu naći čak iu supermarketima.

Korak 5: Očistite napu izvana Za čišćenje nape izvana koristite krpu s malo vode. Ako želite, na krpu možete staviti i sredstvo za pranje posuđa, pazeći da ne trljate bjesomučno na mjestima gdje se nalaze prekidači i tipke nape.

Savjet Ako je vanjska površina vaše nape staklena, koristite mješavinu za staklene površine. Pomiješajte u boci 2 fl. vode, 2 žlice. octa i 10 kapi eteričnog ulja limuna. Poprskajte krpu i njome očistite staklenu površinu vašeg uređaja.

Oprez! Gornji koraci čišćenja prikladni su za većinu napa, no bilo bi dobro pogledati upute za uporabu uređaja kako biste bili sigurni da nećete učiniti nešto što će oštetiti vašu napu.

izvor: spirossoulis.com

admin/ author of the article

Ja sam talentirani i kreativni novinar specijaliziran za pisanje članaka. Moj zadatak je istraživanje različitih tema, provođenje intervjua, analiza podataka i stvaranje visokokvalitetnog sadržaja koji privlači pažnju čitatelja i inspirira ih na razmišljanje i akciju

Loading...
Zagreba Lajfhaki