Zagreba Lajfhaki

Perilica posuđa: Napravite šest pogrešaka i ona ne radi kako treba

Perilica posuđa jedan je od najkorisnijih električnih uređaja u kuhinji. Međutim, ako ga ne koristite ispravno, može se pretvoriti u alat koji će vam stvarati probleme umjesto da rješava vaše ruke. Pogledajte koje su najčešće greške koje radite i kako ih popraviti.

Pretrpavate je. Ne morate prepuniti perilicu jer na taj način voda ne može doprijeti do svih površina i zbog toga se posuđe neće očistiti i morate vratiti perilicu na trenutak vrijeme.

Znate li koliko još predmeta osim posuđa može oprati perilica posuđa?

Ne stavljate posuđe ispravno Stavite najprljavije posuđe u sredinu perilice i provjerite da nijedna posuda ne blokira prskalicu i posudu za sapun.

Stavite deterdžent u perilicu Stavljanje deterdženta u perilicu je velika pogreška jer kada pranje krene on će otići i ‘sjesti’ na dno perilice bez da očisti suđe. Stavite deterdžent na njegovo mjesto.

“Zalijepite” naočale Staklene čaše stavite među ‘zube’ perilice i ostavite razmak između njih ako ne želite da se izgrebu ili razbiju.

Pomiješajte srebro s nehrđajućim Stavljanje predmeta od srebra i nehrđajućeg čelika u perilicu nije loše, ali ako se dodiruju tada će doći do reakcije između dva metala što može dovesti do pukotina.

Ručno izrađeno posuđe stavite u perilicu rublja Izbjegavajte stavljati drveno, porculansko ili drugo fino ručno oslikano posuđe u perilicu. Ako ne želite da se pokvari, radije ga operite ručno. U osnovi postupajte s tim posuđem s poštovanjem s kojim se odnosite prema dobroj svilenoj haljini.

izvor: spirossoulis.com

Exit mobile version