Savršen trik za čišćenje kuhinjskih zidova od masnoće

Uklanjanje masnoće sa zidova vaše kuhinje možda nije vaš najlakši i najdraži posao, ali je, nažalost, neophodan. Nakupljanje masnoće ne samo da može uzrokovati neugodan miris u kuhinji, već je i magnet za prašinu i prljavštinu. Koji je savršen trik za uklanjanje masnoće sa vaših zidova i da oni zablistaju od čistoće.

Kada čistite kuhinju, pultove, sudoper, stol, često zaboravite očistiti zidove na kojima gotovo uvijek ostaju “tragovi” ostataka hrane.

Koliko ste puta izgubili žlicu dok ste miješali hranu, a hrana se baca posvuda? Koliko vam se puta dogodilo da je vaše dijete kihnulo dok je jelo, zbog čega se hrpa ostataka hrane zalijepila za zid pokraj stola?

Pogledajte kako savršeno očistiti masnoću sa kuhinjskih zidova

Sve što vam treba je deterdžent za suđe, malo sode bikarbone i puno strpljenja. Također je dobro imati sa sobom krpu od mikrovlakana i četku s mekim vlaknima. Ovim alatima možete jednostavno ukloniti i najteže masne mrlje.

Upute za čišćenje kuhinjskih zidova:

Korak 1: Pripremite područje

Prije nego što počnete čistiti zidove, raščistite područje oko njih pomicanjem svih kuhinjskih aparata, posuđa ili dasaka za rezanje koji se mogu nalaziti u sredini. Dobro je da prostor bude prazan kako biste mogli na miru čistiti. Istovremeno, nećete slučajno udariti uređaje, oštetiti ih ili zaprljati dok čistite zid iza njih.

Zatim obrišite prašinu sa zida kako biste uklonili svu nečistoću. Koristite krpu od mikrovlakana da pokupite prašinu. Ako je prošlo dosta vremena od posljednjeg pranja zidova, možda ćete nakon ovog posla morati dobro oprati krpu.

Korak 2: Napravite otopinu za čišćenje

Zatim dodajte nekoliko kapi sredstva za pranje posuđa u toplu vodu u bočici s raspršivačem i obilno poprskajte otopinu na masna mjesta. Sredstvo za pranje posuđa izvrsno otapa i uklanja masnoću.

Korak 3: Nježno utrljajte

Pomoću spužve ili druge krpe od mikrovlakana nježno izribajte područje kružnim pokretima. U ovom trenutku važno je biti strpljiv i pustiti sapun da djeluje. Ako je masnoća posebno tvrdokorna, ostavite otopinu nekoliko minuta prije ribanja.

Ako imate posla s vrlo tvrdom ili ljepljivom masnoćom, možete napraviti pastu od sode bikarbone i vode. Možete nanijeti pastu na to područje i ostaviti da djeluje 10-15 minuta. Zatim nježno izribajte četkom s mekim vlaknima. Soda bikarbona prirodni je abraziv koji pomaže u uklanjanju masnoće bez oštećenja boje ispod.

Korak 4: Isperite i osušite

Na kraju isperite spužvu ili krpu koju ste koristili čistom vodom i obrišite cijelo područje kako biste uklonili ostatke sapuna. Uvijek temeljito osušite zid čistim ručnikom na kraju ovog postupka, jer ako ga ostavite mokrim, to može dovesti do razvoja plijesni, što ne želite – pogotovo u kuhinji.

Savjeti za sprječavanje prljanja zidova

Sada kada su vaši zidovi besprijekorni, dobro je razmisliti o prevenciji. Evo nekoliko savjeta kako spriječiti ponovno nakupljanje masnoće:

Koristite zaštitu od prskanja kada kuhate u tavi ili niskom loncu koji nema poklopac. Ovo ima tendenciju da uhvati većinu masnoće prije nego što napusti tavu ili lonac i završi na zidovima.

Za neke namirnice bolje je koristiti fritezu – ako je imate kod kuće. Tako da ne prljate zidove.

Također je dobra ideja obrisati kuhinjske plohe, pozadinu i zidove odmah nakon kuhanja. Brzo prskanje proizvoda za čišćenje i brisanje vlažnom krpom može spriječiti nakupljanje prljavštine.

Koliko često trebate čistiti kuhinjske zidove?

U idealnom slučaju, zidove kuhinje trebali biste čistiti barem jednom mjesečno kako biste spriječili nakupljanje masnoće. Međutim, ako često kuhate, osobito s puno ulja, možda biste to trebali činiti svaka dva tjedna.

Možete li ukloniti masnoću sa zidova obloženih tapetama?

Prilikom čišćenja masnoće sa zidova obloženih tapetama potreban je nježniji dodir. Ne biste trebali koristiti tvrde spužve koje mogu oštetiti površinu tapeta i uvijek prvo isprobajte bilo koju otopinu za čišćenje na malom, neupadljivom području kako biste izbjegli promjenu boje ili oštećenje. Također, dobro ocijedite spužvu i nemojte je previše namočiti jer previše vlage može oljuštiti i oštetiti tapetu.

Izvor: oloygeia.gr

admin/ author of the article

Ja sam talentirani i kreativni novinar specijaliziran za pisanje članaka. Moj zadatak je istraživanje različitih tema, provođenje intervjua, analiza podataka i stvaranje visokokvalitetnog sadržaja koji privlači pažnju čitatelja i inspirira ih na razmišljanje i akciju

Loading...
Zagreba Lajfhaki