Što učiniti ako namještaj počne mirisati na pljesniv: 4 savjeta koji će riješiti problem – lako je vratiti svoju reputaciju uredne domaćice

Ako iz namještaja osjetite jasan miris pljesniva, uzrok su najvjerojatnije mikrobi i bakterije koje su se nastanile u starom drvu.

Antibakterijska sredstva

Iz tog razloga, prvi savjet koji se može dati svim domaćicama je korištenje kućne kemikalije koja ima antibakterijska svojstva.

Soda

Nikako ne smijete otpisati sodu, koja se smatra jednim od najboljih pomagača u svakodnevnom životu.

Kako biste uklonili miris pljesniva s drvenih površina, pospite ih tankim slojem praška za pecivo i ostavite barem jedan dan, a još bolje nekoliko dana.

Na isti način uklanjaju se neugodni mirisi s tepiha i tekstila, s tom razlikom što je sodu potrebno pokupiti usisavačem nakon 20-30 minuta.

Sredstva za ciscenje
Fotografija: © Belnovosti

Uklanjanje nereda

Ako se odbojna “aroma” još uvijek ne može ukloniti, razmislite trebaju li vam stari ormarići i ormarići. Ako vam je nepodnošljivo tužno rastati se od svog vintage namještaja, pokušajte ga restaurirati – uklonite stari lak i boju, tretirajte ga octom i prelakirajte.

Sunce

Ako živite u privatnoj kući, isprobajte opciju izlaganja suncu – sunčeve zrake eliminiraju vlagu koja je uzročnik bakterija.

Ne zaboravite na prostorije – ako ih ne prozračite, ponovno će se pojaviti miris plijesni.

Prethodno smo vam rekli kako spriječiti koroziju posuđa od lijevanog željeza.

Provjereno od strane urednika

admin/ author of the article

Ja sam talentirani i kreativni novinar specijaliziran za pisanje članaka. Moj zadatak je istraživanje različitih tema, provođenje intervjua, analiza podataka i stvaranje visokokvalitetnog sadržaja koji privlači pažnju čitatelja i inspirira ih na razmišljanje i akciju

Loading...
Zagreba Lajfhaki