Zašto ne biste trebali oprati posuđe prije nego što ga stavite u perilicu?

Zašto ne biste trebali oprati posuđe prije nego što ga stavite u perilicu?

1. Posuđe mora biti prljavo da bi deterdžent djelovao

Proizvođači deterdženata za posuđe nedavno su počeli odvraćati kupce od pranja posuđa, jer time u biti onesposobljavaju perilicu rublja. Enzimi u većini deterdženata dizajnirani su da se vežu za čestice hrane. Bez njih, enzimi ne nalaze uporište i bivaju izbačeni.

Drugim riječima, ako nema ostataka hrane, vaš će se dragocjeni deterdžent isprati prije nego počne djelovati.

2. Posuđe neće ispasti čišće ako ga prvo isperete

Moderne perilice posuđa su svjesnije od onih koje smo koristili u prošlosti. To znači da imaju naprednu tehnologiju prskanja i njezini senzori imaju sposobnost detektiranja koliko je posuđe prljavo. Testovi koje su proveli proizvođači perilica rublja dokazuju da ispiranje ne pomaže da vaše posuđe izađe čišće.

3. Pranje suđa košta!

Procjenjuje se da ako svoje posuđe isperete u sudoperu prije nego što ga stavite u perilicu, godišnje ćete baciti preko 20.000 litara! Nasuprot tome, samo s perilicom posuđa potrošit ćete oko 1/3 vode.

4. Vrijeme je dragocjeno

Zašto se mučiti pranjem suđa, gubiti vrijeme i novac, jer će rezultat biti isti i/ili lošiji? Imate toliko stvari za obaviti da ne želite gubiti vrijeme…

Posuđe je preporučljivo ispirati samo kada ga ne namjeravate odmah staviti u perilicu. Dakle, kako se ostatak hrane na tanjuru ne bi osušio, poželjno ga je oprati.

admin/ author of the article

Ja sam talentirani i kreativni novinar specijaliziran za pisanje članaka. Moj zadatak je istraživanje različitih tema, provođenje intervjua, analiza podataka i stvaranje visokokvalitetnog sadržaja koji privlači pažnju čitatelja i inspirira ih na razmišljanje i akciju

Loading...
Zagreba Lajfhaki