Zagreba Lajfhaki

Američki borac Henry Cejudo ušao je u Guinnessovu knjigu rekorda

Američki atletičar i borac Henry Cejudo uspio je ući na stranice Guinnessove knjige rekorda za 2020. godinu.

Činjenica je da je Henry prva osoba koja ima 2 visoka postignuća odjednom: Cejudo je uspio postati pobjednik Olimpijskih igara i dobiti status UFC prvaka.

Sportaš je ovu radosnu vijest objavio svojim obožavateljima na društvenoj mreži Instagram.

Henry Cejudo ima 33 godine i brojna je velika sportska postignuća.

Na Olimpijskim igrama 2008., koje su se održale u Pekingu, uspio je pobijediti sve svoje protivnike (19 ljudi) i osvojiti status olimpijskog prvaka. Borac je nastupio u kategoriji do 55 kg.

Henry trenira i hrvanje slobodnim stilom i mješovite borilačke vještine.

Sportaš je također aktualni UFC prvak s težinom od 61,2 kg.

U sklopu MMA (mješovitih borilačkih vještina) natjecanja odradio je 17 borbi i uspio je pobijediti u 15. Štoviše, dobio je 7 bitaka nokautom.

Cejudo se pokazao kao perspektivan i snažan borac, pa su ga stručnjaci UFC-a uvrstili u top 3 najjača sportaša, bez obzira na težinu.

Fotografija: Instagram