Zagreba Lajfhaki

Koliko je trajao najduži teniski meč: igra je završila 2 dana nakon početka – to se dogodilo na Wimbledonu 2010.

Dana 22. lipnja 2010. počeo je meč 1/64 finala između Amerikanca Johna Isnera i Francuza Nicolasa Mahuta u sklopu turnira u Wimbledonu.

Igra se smatrala običnom. U trenutku kada je počelo, rijetko tko je očekivao nešto ozbiljno.

No dogodilo se čudo. Meč se pokazao najdužim u povijesti svjetskog tenisa.

Dobitnik je otkriven tek 24. lipnja.

Tijek rekordne utakmice

Prvog dana igre Isner i Mahut uspjeli su odigrati četiri seta. Rezultat je bio 6:4, 3:6, 6:7, 7:6.

Fotografija: Pixabay

Pao je sumrak, pa je odlučeno da se odlučujući peti set završi sljedeći dan.

No, 23. lipnja to nije bilo moguće. Na snazi ​​je bilo pravilo: u slučaju neodlučenog rezultata (6:6) pobjednik odlučujućeg seta je onaj koji se od suparnika odvoji za dva gema. Nije bilo osiguranog tiebreaka.

Isner i Mayu su pokazali ravnopravnu igru. Drugog dana utakmice nitko nije uspio doći do potrebne prednosti. Utakmica je prekinuta pri rezultatu 59:59.

24. lipnja konačno je otkriven pobjednik. Ispostavilo se da je to John Isner.

Konačan rezultat je 6:4, 3:6, 6:7, 7:6, 70:68.

Ukupno trajanje utakmice (ne računajući pauze) bilo je 11 sati i 5 minuta.

U susretu 1/32 finala Isner, koji je očito potrošio mnogo energije na prethodnu utakmicu, doživio je porazan poraz: izgubio je od Nizozemca Tima De Bakkera. Rezultat je 6:0, 6:3, 6:2.

No, i Isner i Mahu ipak su ušli u povijest tenisa kao sudionici najdužeg meča.

Ranije smo pričali o nogometnoj utakmici koja je završila rezultatom 136:0.