Greška perilice rublja koja će vas stajati puno novca

Mnoge domaćice pri korištenju perilice rublja naprave jednu pogrešku koja za nju može biti pogubna. Prečesto korištenje uređaja bez intervala odmora uzrokuje ozbiljne štete. Čak i ponovno uključivanje uređaja nedugo nakon završetka ciklusa pranja prijeti uređaju oštećenjem, čije uklanjanje zahtijeva skupe popravke.

Greška perilice rublja koju čine gotovo sve domaćice

Činjenica je da se tijekom kontinuiranog rada dijelovi i komponente u uređaju mogu pregrijati. Najvećoj opasnosti od kvara su grijaći element i odvodna pumpa. Ali to nije najozbiljnija šteta. Ako punite nekoliko ciklusa pranja jedan za drugim, postoji veliki rizik od oštećenja motora. I u ovom slučaju, morat ćete potrošiti veliki iznos za popravak uređaja. Stoga, kako biste se zaštitili od neželjenih posljedica, ne palite perilicu dva puta zaredom, a kamoli tri.

Ulijte 7 mjerica ovoga u perilicu i bit će kao nova

Stručnjaci kažu da je optimalna opcija za korištenje uređaja četiri do pet puta tjedno. Ako se pridržavate ovog pravila, uređaj će vam služiti najmanje 14 godina ili čak i više.

Ali većina domaćica nastoji češće prati. Stoga ne zaboravite raditi pauze između svakog ciklusa pranja.

Intervali između pranja ovise o specifičnom modelu perilice rublja: za neke proizvođače postavljaju 20 minuta, za druge – 40 minuta, neki zahtijevaju dvosatnu stanku.

Općenito, interval između pranja trebao bi biti naveden u uputama za uređaj.

Još jedna pogreška koju rade mnoge domaćice je preopterećenje uređaja. Suho rublje treba zauzimati ½ bubnja. U ovom slučaju važno je da odjeća ne bude premala – ne smije biti manja od 1 kg.

Također, u želji da im odjeća bude savršeno oprana i mirisna na svježinu, mnoge domaćice pretjeruju s upotrebom deterdženata. Njihova količina mora biti precizno dozirana prema opisu pakiranja. U ovom slučaju važna je količina odjeće, stupanj onečišćenja i tvrdoća vode.

Kod pranja u stroju nije preporučljivo koristiti izbjeljivač na bazi klora. U tu svrhu prikladni su pripravci s optičkim izbjeljivačima.

Upotreba omekšivača još je jedna točka na koju treba obratiti pozornost prilikom pranja u stroju. Dodatak ovog deterdženta nije poželjan kod pranja ručnika. To samo dovodi do pogoršanja njihovih upijajućih svojstava.

Više: Alergolog: Stavite ovaj začin u perilicu i odjeća će biti kao nova

admin/ author of the article

Ja sam talentirani i kreativni novinar specijaliziran za pisanje članaka. Moj zadatak je istraživanje različitih tema, provođenje intervjua, analiza podataka i stvaranje visokokvalitetnog sadržaja koji privlači pažnju čitatelja i inspirira ih na razmišljanje i akciju

Loading...
Zagreba Lajfhaki