3 hranjenja, nakon čega će jajnici kupusa uvijek biti gusti i veliki: savjetuju iskusni vrtlari

Kupus je povrće koje zahtijeva malo petljanja s njegovim uzgojem: ili se jajnici ne žele pojaviti, ili štetnici ne mogu ostaviti ljetnog stanovnika na miru.

Zato bi svaki vrtlar trebao znati kako pomoći biljci u takvim situacijama.

Na prvom mjestu je možda zaštita od insekata koji parazitiraju kupus.

Da biste spriječili pojavu štetnika u krevetima kupusa, vrijedi pomiješati suhu gorušicu i naribani drveni pepeo u jednakim količinama.

Ulijte 2 žličice dobivene mješavine u svaku rupu pripremljenu za sadnicu kupusa, zatim ulijte vruću vodu s kalijevim permanganatom u rupe i pričekajte da se tlo ohladi, a zatim možete početi saditi sadnice.

Kupus
Fotografija: © Belnovosti

Tjedan dana nakon postupka, ne zaboravite malčirati sadnje humusom.

Važno je i zalijevanje koje se mora obavljati svaki dan prva četiri dana, nakon čega se može smanjiti na jednom u tri dana.

Nakon 15 dana možete primijeniti gnojivo – otopinu uree koja se sastoji od 10 litara vode i žlice uree. Za jednu biljku potrebno je 300 ml ovog gnojiva.

Nakon još 15 dana dolazi red na superfosfat, za čiju pripremu vam je potrebno 10 litara vode i 2 žlice superfosfata (najprije ga treba otopiti u vrućoj vodi). Ulijte 800 ml otopine na grm.

Na kraju, nakon još 15 dana, upotrijebite divizmu za prihranjivanje kupusa. Nanesite gnojivo nakon zalijevanja.

Provjereno od strane urednika

admin/ author of the article

Ja sam talentirani i kreativni novinar specijaliziran za pisanje članaka. Moj zadatak je istraživanje različitih tema, provođenje intervjua, analiza podataka i stvaranje visokokvalitetnog sadržaja koji privlači pažnju čitatelja i inspirira ih na razmišljanje i akciju

Loading...
Zagreba Lajfhaki