Zagreba Lajfhaki

Čime hraniti hostu u jesen: biljka će biti neprepoznatljiva

Mišljenja uzgajivača cvijeća o jesenskom hranjenju hosta značajno se razlikuju: neki od njih ne vide smisao u ovom postupku, dok su drugi uvjereni da će zahvaljujući primjeni gnojiva biljka bolje preživjeti zimu i brže rasti u Proljeće.

Ako pripadate potonjoj kategoriji, onda je posebno za vas stručnjak online publikacije BelNovosti, agronom znanstvenica, krajobrazna dizajnerica Anastasia Kovrizhnykh podijelila upute kojih se treba pridržavati prilikom primjene gnojiva na hostu u jesen.

Dakle, prvo morate odabrati nutritivni sastav prikladan za cvijet.

Možete koristiti i organsku tvar – kompost, humus ili treset i mineralna gnojiva – superfosfat, kalijeva sol, amonijev nitrat.

Postoji samo jedan zahtjev: pripravak ne smije sadržavati veliku količinu dušika, koji služi kao poticaj za rast lišća i time šteti cvatnji i zimskoj otpornosti.

Fotografija: © Belnovosti

Drugi zahtjev je izbjegavanje gnojiva s visokim sadržajem klora. Ova se tvar može akumulirati u tlu, uzrokujući štetu domaćinu.

Pokazatelji kao što su doza i učestalost gnojidbe ovise o gnojivu koje koristite, kao io stanju tla i same biljke.

Ako govorimo o organskim tvarima, dopušteno ih je primijeniti jednom godišnje (krajem ljeta ili početkom jeseni), raspoređujući ih u ravnomjernom sloju po površini tla oko biljke.

Mineralni sastavi se primjenjuju dva puta (u rano ljeto i sredinom jeseni), nakon što ih se otopi u vodi, a zatim se hosta zalije dobivenom otopinom.

Pa, posljednja stvar koju biste trebali znati o jesenskom hranjenju hoste je da nakon hranjenja cvijet morate obilno zalijevati. Tako će se hranjivi sastav bolje otopiti i prodrijeti u tlo.

Provjereno od strane urednika
Exit mobile version