Dodajte ovaj farmaceutski lijek u vodu: jednostavan način da povećate žetvu jabuka

Kada je riječ o uzgoju jabuka, vrtlari i poljoprivrednici uvijek traže nove načine za povećanje prinosa svojih stabala jabuka.

Ono što je najzanimljivije je da se jedno od trenutno najboljih gnojiva može naći u običnoj ljekarni i svakako vrijedi o njemu malo detaljnije govoriti.

Anastasia Kovrizhnykh, stručnjakinja internetske publikacije BelNovosti, znanstveni agronom i dizajner krajolika, rekla nam je što učiniti u takvoj situaciji.

Što se može koristiti

Jedno od najrasprostranjenijih i najučinkovitijih farmaceutskih gnojiva za povećanje prinosa jabuka je Epsom sol. Ovaj proizvod sadrži magnezij i sumpor koji su neophodni elementi za zdrav rast biljaka, uključujući i stabla jabuke. Magnezij potiče stvaranje klorofila i poboljšava fotosintezu, dok sumpor jača stanične stijenke biljaka, što im pomaže da izdrže stres poput suše ili bolesti.

Zašto iskusni vrtlari koriste Epsom sol

Možete se sjetiti nekoliko glavnih prednosti ove komponente:

stablo jabuke
Fotografija: © Belnovosti

1) Epsom sol pomaže povećati veličinu i kvalitetu jabuka potičući stvaranje plodova.

2) Redovita primjena pomaže u jačanju imuniteta biljaka, što ih čini otpornijima na bolesti i pesticide.

3) Gnojidba magnezijem i sumporom pospješuje stvaranje cvjetnih pupova i povećava vjerojatnost formiranja plodova.

Naravno, prednosti će biti ostvarene samo ako se poštuje doza. Jednostavan primjer: višak ovog gnojiva može uzrokovati čak i smrt stabala jabuke.

Kako ga pravilno koristiti

Epsom sol je lako dostupna i jednostavna za korištenje. Može se koristiti kao gnojivo za korijenje tako da se 1-2 žlice soli razrijede u kanti vode i tom otopinom zalije podnožje stabla jabuke. Epsom sol možete koristiti i kao folijarno gnojivo tako da je otopite u vodi i prskate po lišću stabala jabuke.

Stvari koje treba zapamtiti

Iako je Epsom sol općenito sigurna za upotrebu, potrebno je poduzeti neke mjere opreza. Ne smijete pretjerivati ​​s dozom jer to može dovesti do vlaženja tla ili viška magnezija koji je štetan za biljke.

Ranije smo vam rekli kako dobiti bogatu žetvu repe.

Provjereno od strane urednika

admin/ author of the article

Ja sam talentirani i kreativni novinar specijaliziran za pisanje članaka. Moj zadatak je istraživanje različitih tema, provođenje intervjua, analiza podataka i stvaranje visokokvalitetnog sadržaja koji privlači pažnju čitatelja i inspirira ih na razmišljanje i akciju

Loading...
Zagreba Lajfhaki