Je li moguće uzgajati sadnice u posudama od neprehrambene plastike: postoji li odgovor?

Neki ljudi koriste plastične posude za uzgoj sadnica, vjerujući da na taj način daju drugi život starim stvarima i time manje štete okolišu.

No, u isto vrijeme, postoji mišljenje da ovaj pristup može dovesti do nakupljanja toksina u biljkama, budući da neprehrambena plastika može ispuštati štetne kemikalije u tlo, kaže Anastasia Kovrizhnykh, stručnjakinja u mrežnoj publikaciji BelNovosti, agronom. i dizajner pejzaža.

Pokušajmo zajedno shvatiti je li neprehrambena plastika opasna za biljke i, naravno, za nas same.

Zapravo, kako doznajemo, nema razloga za brigu, jer su toksičnost za ljude i toksičnost za biljke dvije potpuno različite stvari.

Čak i uz jaku želju, teško da ćete u svakodnevnom životu pronaći plastiku koja bi bila sposobna ispustiti dovoljno otrova da uništi biljku.

Sadnica
Fotografija: © Belnovosti

Unatoč činjenici da neprehrambena plastika ispušta tvari štetne za ljude (u malim količinama), ako pravilno tretirate tlo i obogatite ga korisnim mikroorganizmima (osobito trihodermom), oni će “razoružati” sve toksine iz plastike. .

Kao alternativu uzgoju presadnica iskusni vrtlari koriste neutralne materijale poput građevinske ili mineralne vune koji imaju sposobnost neutraliziranja otrovnih tvari.

Na kraju, podsjetimo još jednom da pravilno pripremljeno tlo, koje sadrži korisne mikroorganizme i obogaćeno odgovarajućim pripravcima, nije opasno za biljke, pa tako ni one ne ugrožavaju nas same.

Ranije smo napisali kako sijati male sjemenke cvijeća.

Provjereno od strane urednika

admin/ author of the article

Ja sam talentirani i kreativni novinar specijaliziran za pisanje članaka. Moj zadatak je istraživanje različitih tema, provođenje intervjua, analiza podataka i stvaranje visokokvalitetnog sadržaja koji privlači pažnju čitatelja i inspirira ih na razmišljanje i akciju

Loading...
Zagreba Lajfhaki