Zagreba Lajfhaki

Kada možete jesti voće nakon tretiranja biljaka fungicidima: postoji odgovor

Druga polovica ljeta obično se podudara s razdobljem aktivnog razvoja gljivičnih bolesti.

Često, u borbi protiv ovog nedvojbeno neugodnog fenomena, ljetnom stanovniku pomažu fungicidi, koji, prema stručnjaku internetske publikacije BelNovosti, agronomu, dizajneru krajolika Anastasia Kovrizhnykh, mogu riješiti problem koji im je dodijeljen u najkraćem mogućem vremenu.

To je tako, ali se javlja još jedan problem: malo je vjerojatno da će se isti dan kada je tretman obavljen moći brati i jesti plodove.

Pozivamo vas da saznate kada možete jesti voće, povrće i bobice ako su biljke tretirane fungicidima, koristeći primjer tri popularna lijeka.

“Skor”

Ovaj lijek se obično koristi kada se trebate riješiti pepelnice, kasne mrlje i prevladati korijen ili sivu trulež. Ako su biljke “tretirane” “Skorom”, tada se plodovi iz njih mogu poslužiti nakon 20 dana.

Fotografija: © Belnovosti

“Horus”

Ovaj lijek se koristi kada je potrebno zaštititi usjeve jabučastog ili koštičavog voća, kao i grožđa, od niza bolesti, uključujući monoliozu i pepelnicu. Ako ste obrađivali stabla jabuke i kruške, morat ćete pričekati 28 dana. Ako su breskve, marelice, šljive, trešnje i višnje tretirane od monolitne ožegotine, truleži plodova, klasterosporioze ili kokomikoze, karenca je 15 dana.

“Fitolavin”

Ako uzmete u obzir da je razdoblje čekanja nakon Fitolavina samo 1-2 dana, onda možete razumjeti zašto ga mnogi ljetni stanovnici odabiru kako bi se nosili s pepelnicom, krastavom, antraknozom i drugim ranama.

Provjereno od strane urednika
Exit mobile version