Zagreba Lajfhaki

Crteži zmajeva za skiciranje: 100 ideja – jednostavno, lako, lijepo

Crteži zmajeva za skiciranje

Crtanje je posebna vrsta umjetnosti koja donosi poseban estetski užitak ne samo samom majstoru, već i onima oko njega. A da biste naučili crtati, ne morate se upisati u umjetničku školu, dovoljno je savladati jednostavnu tehniku ​​crtanja ili kopiranja prikladnu za odrasle i djecu. Uz njegovu pomoć možete nacrtati bilo koje remek-djelo, ali za Novu 2024. godinu crteži sa. Odabrali smo veliki broj opcija za skiciranje.

Gdje početi i korisne preporuke

Crtanje je prikladno za bilo koju dob i za umjetnike početnike koji žele usavršiti svoje vještine. Istovremeno, skečevi se mogu prenositi ili kopirati, pridonose razvoju talenta, vlastitih vještina i jačaju ruku, osobito kada je u pitanju dječja kreativnost.

Dobro mjesto za početak je odabir slike na temelju dobi. Također je bolje koristiti list kariranog papira za kreativnost. Pomoću ćelija bit će lakše crtati ravne crte i vidjeti nagib pojedinih dijelova s ​​vodoravne ili okomite crte. Ako nemate takav papir, možete sami nanijeti mrežu jednostavnom olovkom.

Posebno je vrijedno napomenuti da veličina lista mora odgovarati veličini same slike. Stoga morate odmah odlučiti kakav će to biti zmaj – veliki, mali, možda će to biti Zmija Gorynych s tri glave ili mali zmaj koji se upravo izlegao iz jajeta.

Crtanje uvijek počinje od jednostavnih elemenata, odnosno, ako crtamo zmaja, počinjemo od glave i tijela, tako da oni imaju zaobljen oblik. Tijekom rada morate pratiti veličinu svih detalja slike, jer je prilikom crtanja važno točno ponoviti veličinu samog primjera.

Jednostavni crteži za djecu

Crtanje ima veliku korist za razvoj djece. Ova vrsta kreativnosti razvija fine motoričke sposobnosti, što zauzvrat potiče razvoj mozga, koordinaciju, mišljenje, pamćenje, govor i vid. Crtanje kod djece razvija i ustrajnost, uče planirati i analizirati te izražavati svoje mišljenje.

Crtanje je jednostavna tehnika koja je prikladna i za djecu, ali sve ovisi o dobi. Starija djeca koja već imaju neke vještine crtanja mogu se zamoliti da nacrtaju zmaja. Za najmlađe umjetnike bolje je stvoriti obris životinje za bojanje.

Da biste prenijeli obris, samo uzmite list papira s crtežom, stavite prazan list na vrh i jednostavnom olovkom ponovite linije obrisa. Ako je slika slabo vidljiva, oba lista nanosimo na monitor računala s laganim čuvarom zaslona. Također možete pronaći odgovarajuće svjetlosne crteže na internetu, povećati ih na potrebnu veličinu, pričvrstiti list na monitor i jednostavnom olovkom prenijeti obris na papir.

Crteži olovkom u boji

Crteži zmaja obojenim olovkama ispadaju vrlo lijepi, ali za to ćete morati savladati tehniku ​​nanošenja:

  • Klasična tehnika – olovka se drži u ruci, kao i obično pri pisanju, tako se reproduciraju jednostavni redovi.
  • Ruka ispod olovke – za crtanje malih elemenata, kao i za nanošenje laganih prozračnih poteza.
  • Predajte olovku – za prenošenje gustoće i dubine boje.
  • Perje – daje slici veći realizam.
  • Šrafura – postavlja određeni ton slici.
  • Reljefno sjenčanje – za dodavanje volumena.

Za prvu skicu i prvo iskustvo bolje je koristiti olovku s mekom olovom. Trebat će vam i šiljilo i kvalitetna gumica. Kreativni proces trebao bi započeti skicom u obliku dijagrama koji će pomoći odrediti mjesto na papiru za svaki dio zmajeva tijela.

  • Nacrtajte dva kruga. Ovo će biti glava i torzo, tako da drugi krug treba nacrtati u većim veličinama.
  • Dva kruga povezujemo lučnom linijom, koja će definirati vrat i krivulju leđa, a zatim linijom označavamo mjesto repa.
  • Ispod tijela nacrtamo dva ovala za šape, a na leđima ocrtavamo krila.
  • Crtamo duž jedne linije do obilježja repa i vrata kako bismo odredili debljinu. I ovdje je vrijedno napomenuti da debljina u podnožju treba biti veća, a zatim se postupno sužavati prema vrhu.
  • Ovalu dajemo konačna obilježja glave, koja mogu biti vrlo raznolika, kao i izraz njuške. I nakon što ste odlučili kakvo će raspoloženje i karakter biti zmaj, možete ocrtati mjesto za oči, nos i usta.
  • Krila crtamo isprekidanim linijama, a prednje i stražnje šape lučnim linijama, i ne zaboravite na detalje kao što su kandže i koljena.
  • Završni detalji su očnjaci, ljuske, rogovi, možete nacrtati plamen koji zmaj bljuje, ovdje na zahtjev samog umjetnika.

Crtanje jednostavnom olovkom prikladnije je za dječju kreativnost i autore početnike. Crtanje će ojačati vašu ruku, a nepotrebne elemente uvijek možete ukloniti gumicom, za razliku od boja koje ne opraštaju greške.

Crteži flomasterom i markerima

Pomoću flomastera i markera možete stvoriti svijetle i lijepe crteže. Mladi i početnici mogu ovu tehniku ​​crtanja smatrati teškom, ali je mogu svladati u bilo kojoj dobi. Glavna stvar je vježbati stvaranje geometrijskih oblika što je češće moguće kako biste naučili jasno crtati konture. Također možemo podijeliti složene slike na jednostavne detalje, odnosno, kada crtamo zmaja, crtamo svaku figuru jednu po jednu.

Vrijedno je odabrati dobre flomastere ili markere za svoj rad kako biste smanjili rizik da će boja biti izobličena, a sama slika razmazana. Također, osim osnovnih alata, trebat će vam paus papir; stavite ga pod svoju radnu ruku kako ne biste pokvarili crtež masnim tragom ruke ili razmazanim otiskom već naslikane slike. Boja se može fiksirati pomoću posebnih fiksativa, čiji se sastav ravnomjerno nanosi na crtež.

Da biste nacrtali zmaja, možete razmotriti različite opcije za njegovu sliku, sve ovisi o dobi i vještinama umjetnika. Ali važno je uzeti u obzir da su linije različitih vrsta glavni radni alat u stvaranju crteža. Mogu biti jednostavni i složeni, kratki i dugi, ravni i zakrivljeni, isprekidani, pomoćni itd. Moraju se koristiti na odgovarajući način.

Crteži akvarelima ili drugim bojama

Vodenim bojama ili drugim bojama možete nacrtati ne samo zmaja, već sve što želite. I ne biste trebali misliti da su boje složen umjetnički alat; glavno je početi slikati. Ali vrijedi znati da rezultat rada uvelike ovisi o visokokvalitetnom akvarel papiru. Dakle, težina papira za početnike je 300 mg/m². Također, ne biste trebali koristiti vodene bojice koje su presjeftine, razvlače se i ne nanose lijepo, za razliku od svojih skupljih pandana.

Kreativni proces trebao bi započeti proučavanjem same slike, pažljivo ispitujući svaki detalj.

  • Počnimo s proporcijama. Nacrtajte okomitu crtu koja će se protezati uzduž stražnje strane zmajeva vrata. Od njega postoji još nekoliko linija u smjeru krila, šapa i repa.
  • Tijelo crtamo u obliku izduženog ovala, vrata poput cijevi koji se sužava prema vrhu. Nacrtajte zmajevo lice i usta. Uklanjamo sve nepotrebne retke.
  • Bojimo zmaja i počinjemo odabirom boje boje za glavni ton, koju nanosimo na sliku unutar njenog obrisa.
  • Nanesite drugi sloj boje kako biste istaknuli gornji dio leđa, stopala, dio vrata, krila itd.
  • Koristeći debeli sloj boje, potezima ističemo prste, oči, nosnice i druge sitne detalje. Kako biste iscrtali izbočine, nanesite široki dio kista na okcipitalnu liniju zmaja.

Možete nacrtati sliku u akvarelu bez obrisa, ali ovdje je vrijedno zapamtiti da se napravljene pogreške ne mogu ispraviti.

Složene slike

Crtanjem kopija gotovih crteža sa zmajevima možete pridonijeti razvoju umjetničkih vještina i prijeći na složenije slike. A najproblematičnija tema čak i za profesionalne umjetnike je anatomska kopija i to je povezano s njezinim mitskim podrijetlom. Ali koristeći teoriju anatomije i slijedeći jednostavna pravila, možete pretvoriti zmaja u stvarnost.

Crtanje je prilika da se osjećate kao pravi umjetnik i steknete pozitivan stav. Kopiranje je također korisno u obrazovne svrhe, jer tako proučavamo stilove, konstrukciju boja i učimo stavljati glavne naglaske. Ova tehnika će također biti korisna za djecu, jer će uz nju naučiti crtati čak i bez pohađanja nastave u umjetničkoj školi.

Exit mobile version