Zagreba Lajfhaki

Drveni vrtni namještaj: Kako ga učinkovito očistiti

Drveni namještaj za terasu bezvremenski je i moderan, ali zahtijeva odgovarajuću njegu kako bi izgledao kao nov. U nastavku pogledajte najučinkovitije savjete za njihovo čišćenje bez istrošenja.

Drvo koje se koristi za izradu vanjskog namještaja podnosi habanje i stalne promjene vremenskih uvjeta tijekom godine. Iako korišteni materijali pomažu u očuvanju boje i štite od habanja, potrebno je održavanje barem jednom godišnje kako bi vaš drveni namještaj dulje ostao u dobrom stanju.

Duboko čišćenje

Za uklanjanje mrlja ili plijesni pomiješajte 3 i 3/4 fl. tople vode s praškom za izbjeljivanje kisikom (poseban deterdžent za izbjeljivanje drvenih površina u obliku praha koji se prije upotrebe miješa s vodom i možete ga pronaći u supermarketima). Oribajte površinu namještaja četkom s mekim vlaknima i isperite.

Za mrlje od hrđe

Ako želite ukloniti mrlje od hrđe, ptičji izmet ili vratiti izvornu boju svom namještaju, upotrijebite fini brusni papir (možete ga pronaći u trgovinama hardverom ili e-trgovinama) i izbrusite duž površine koju želite očistiti. Ako je površina koju želite očistiti velika i ne može se lako očistiti brusnim papirom, koristite izbjeljivač za drvene površine. Nanesite četkom i zatim isperite prema uputama za svaki deterdžent koji koristite.

Zadržati

Za zaštitu od UV zraka, prljavštine i vlage, odnosno za očuvanje boje, slijedite savjet u nastavku kako biste “zapečatili” drvo kako se s vremenom ništa ne bi oštetilo. Očistite sve površine i izbrusite brusnim papirom. Premažite ako je potrebno. Zatim nanesite poseban konzervans za boju (dostupan u trgovinama za čišćenje) kako vaš namještaj ne bi bio pod utjecajem sunčevih zraka i kako se ne bi pljesnivio. Pogledajte upute proizvođača kako biste vidjeli koliko često trebate proći po namještaju ovom tekućinom. Obično je potrebno svake 1-3 godine.

spirossoulis.com

Exit mobile version