Zagreba Lajfhaki

Greška koju svi radimo kada spremamo limun

Limun je voće koje ima mnogo namjena u kuhinji: u hrani, u vinaigretu za salate, u likeru od jaja, u jednostavnim sokovima, u slatkišima i također u pićima. Začin kojeg u našoj kuhinji ne nedostaje tijekom cijele godine. Ali jeste li sigurni da ih znate pravilno skladištiti i održavati?

Kako ih obično čuvamo? Nakon što ih kupimo u trgovini ili supermarketu, spremamo ih izravno u hladnjak. To je velika greška, jer im skraćujemo rok trajanja, a ujedno nam zauzimaju mjesto u hladnjaku!

Kako se čuvaju limuni? Izvan hladnjaka, limun se može čuvati u dobrom stanju do 1 tjedan. No, ako ih ne koristimo svaki dan, a želimo ih imati dulje vrijeme, moramo ih staviti u hladnjak. Kako; Stavite ih u hermetički zatvorenu posudu ili hermetičku vrećicu za pohranu. Podrazumijeva se da iu hladnjaku i izvan njega pazimo da budu podalje od voća koje proizvodi etilen, poput rajčica i banana.

Ovako mogu stajati oko 1 mjesec u hladnjaku.

Trik s vodom

Ako ih želite zadržati dulje, možete napuniti veliku zdjelu i umočiti koliko god stane (neće biti puno). Voda im zateže vanjštinu i održava ih sočnima. Ako često mijenjate vodu i ne zaboravite, limun može trajati i do 3 mjeseca. Ali ovo rješenje je pomalo zastrašujuće i zauzima puno prostora, a može… primiti ograničen broj limuna.

Kako čuvamo iskorištene limune?

Mnogi recepti zahtijevaju cijeđenje ili pola limuna. Što ćemo s ostatkom? Koliko dugo traje i koji je najbolji način da ga duže zadržite? Nakon što se limun izreže, čuva se samo u hladnjaku. Zamotajte ga prozirnom folijom ili stavite na tanjur. Ovdje im je životni vijek ograničen na 2-3 dana.

U zamrzivaču

Da bismo imali limun dugo vremena, limun možemo iscijediti i puniti vrećice leda.

časopis za masline.gr

Exit mobile version