Zagreba Lajfhaki

Kako uzgajati biljke u svom domu

Ako imate apetita, malo slobodnog vremena i strasti imat ćete svježe povrće, a zašto ne i voće u kući!

Ako ispunjavate gore navedene uvjete, sve što trebate učiniti je uzgajati svoje voće i povrće u svom domu tako što ćete stvoriti vlastiti mali povrtnjak s čistim organskim proizvodima.

Stručnjaci se uvijek slažu da je uzgoj vlastitog povrća kod kuće vrlo važan i naravno hranjiv jer se nutritivna vrijednost povrća smanjuje ovisno o vremenu između proizvodnje i konzumacije. Kao što se može vidjeti, takvi vremenski intervali su zanemarivi kada se uzgoj obavlja kod kuće.

Ali pogledajte na što trebate obratiti pozornost ako se odlučite za ovu vrstu usjeva.

Poglavlje svjetlo

Vaš kućni povrtnjak trebao bi imati pristup prirodnoj svjetlosti dulje vrijeme tijekom dana, posebno u jutarnjim satima kada se odvija proces fotosinteze. Prema riječima stručnjaka, biljkama je potrebno oko 10 sati dnevno na suncu, što će vas “natjerati” da saksije postavite ispred prozora. Ako ima puno posuda, stavite ih na stol ispred prilično svijetlog prozora koji gotovo cijeli dan “vidi” sunce. Ako vam je teško pronaći prozor s tako intenzivnim osvjetljenjem koje vam je potrebno da bi vaše biljke dale plodove, dovoljno je da iznad posuda postavite lampe koje će zamijeniti prirodno svjetlo.

Temperatura poglavlja

Mnoga povrća trebaju toplo okruženje da pravilno rastu, dok neka druga još toplije. Povrće koje daje plodove, na primjer rajčice, tikvice itd. potrebne su im visoke temperature da bi pravilno rasle dok mrkva, rotkvica itd. žele malo hladnije okruženje. Svakako ne trebate histerizirati i imati termometar u ruci, ali možete otprilike kontrolirati temperaturu prostora u kojem boravi vaše povrće.

Kapitalno zalijevanje

Što se tiče važnog dijela zalijevanja vašeg povrtnjaka, jedno je sigurno, potrebno je često zalijevanje. Razlika u odnosu na to da vaše povrće bude u prirodi je u tome što se zbog padalina i drugih vremenskih uvjeta prirodno zalijeva u bilo koje vrijeme iu svakom trenutku. Od vas će se tražiti da ovaj zadatak obavljate svaki dan redovitim zalijevanjem povrća i prskanjem lišća. Savjet, stavite tanjuriće ispod lonaca kako biste zaštitili pod od vode.

Spremnici poglavlja

Povrće može uspijevati u bilo kojoj posudi koju odaberete sve dok ima rupe za drenažu. Možete koristiti plastične boce za koje morate imati na umu da se brzo zagrijavaju kao i metalne te ih je stoga potrebno često zalijevati. Također još jedno sigurno i sigurno rješenje su keramičke posude. Uz malo pretraživanja i razgovora sa stručnjacima vidjet ćete mnoga alternativna rješenja prema kojima možete posaditi svoje povrće.

Ali da vidimo koje je povrće idealno za uzgoj u zatvorenom prostoru.

Birajte biljke s bogatim lišćem kao što su zelenilo, zelena salata, rotkvice i cikla. Ostale biljke koje možete uzgajati u svom domu uključuju grah, mrkvu, vlasac, krastavce, mladi luk, grašak, papriku, rajčicu i tikvicu. Bogat asortiman povrća kojim ćete, ako ga tretirate na pravi način, opskrbiti i svoje prijatelje!

spirossoulis.com

Exit mobile version