Kako voće duže traje, a da ne postane pljesnivo?

Zašto voće tako brzo pljesni? Plijesan se razvija tamo gdje ima vode i kisika.

Dakle, brzina kojom voće postaje pljesnivo obično ovisi o sadržaju vode u voću, kada je voće ubrano i kako je pohranjeno. Na primjer, bobičasto voće obično postaje pljesnivo brže od drugog voća jer ima vrlo visok sadržaj vode.

Više o tome kako da vaše voće traje malo duže, kaže nutricionistica Rachel Fine, osnivačica To The Pointe Nutrition. Donosimo njezine savjete kako najbolje spriječiti prebrzo pljesniv na raznim vrstama voća.

Kako bobičasto voće duže održati svježim i spriječiti pojavu plijesni

Bobičasto voće poput borovnica, jagoda i malina jedno je od voća koje najbrže postaje pljesnivo. Srećom, Fine ima rješenje za odgodu ovog procesa.

“Posebno tijekom njihove sezone, bobičasto voće se često može brzo pokvariti tijekom ljetnih mjeseci”, kaže Fine.

“Da biste to spriječili, prvo isperite svoje bobice u njihovoj posudi pod hladnom, tekućom vodom. “Zatim ponovno isperite bobice, ovaj put u otopini jednog dijela bijelog octa i četiri dijela vode”, dodaje.

Kako spriječiti prebrzo sazrijevanje banana

Još jedno uobičajeno voće koje se vrlo brzo može pokvariti, pogotovo ako ih kupujete u grozdovima, su banane. A banane često donesemo kući i stavimo ih u zdjelu s voćem ili na pladanj na kuhinjskom pultu. Ali Fine predlaže promjenu mjesta i načina pohranjivanja:

“Etilen koji proizvode banane povećava stopu kvarenja. Da biste to spriječili, objesite banane kako biste potaknuli protok zraka i spriječili koncentraciju emisija etilena u jednom području,” kaže ona.

newsit.gr

admin/ author of the article

Ja sam talentirani i kreativni novinar specijaliziran za pisanje članaka. Moj zadatak je istraživanje različitih tema, provođenje intervjua, analiza podataka i stvaranje visokokvalitetnog sadržaja koji privlači pažnju čitatelja i inspirira ih na razmišljanje i akciju

Loading...
Zagreba Lajfhaki