Zagreba Lajfhaki

Očistite kupaonicu brzo i pravilno uz ove pametne trikove

Svi znamo koliko je važno imati čistu kupaonicu, pogotovo zato što je to mjesto na koje idemo da budemo svježi i čisti, ali koliko često joj je potrebna njega? Southernliving.com pitao je Jill Koch, stručnjakinju za čišćenje i osnivačicu @jillcomesclean, da nam da sve pojedinosti o tome kako možemo brzo i ispravno očistiti svoju kupaonicu.

Zašto biste trebali često čistiti svoju kupaonicu

“Važno je pravilno čistiti kupaonice”, kaže ona. “Prvi je, iako koristimo sapun i šampon, ondje se i dalje nakuplja prljavština. “Još jedan razlog zašto ga treba često čistiti je zato što je ovo mokro okruženje, pa što se više vlage i prljave vode nakuplja, to se više bakterija i plijesni može stvoriti.”

Koliko često ga trebate čistiti?

Koch savjetuje tjedno čišćenje kupaonice, ali ne brinite, to ne mora biti ozbiljno dubinsko čišćenje svaki put. kao što kaže, samo očistite pod, sve police i staklena vrata (ako ih imate) kao dio vaše tjedne rutine čišćenja. Jednom mjesečno pažljivije čisti, sređuje zidove, pere obloge tuš kabine. Kako objašnjava, ovo je važan dio za čišćenje jer nakupljanje tvrde vode može imati negativan učinak na vašu kosu.

“Za brzo čišćenje,” kaže Koch, “uzmem četku napunjenu njezinim omiljenim sredstvom za čišćenje – ili možete koristiti i sredstvo za pranje posuđa – i ona brzo pomete pod, vrata i police, a zatim ispere.”

Koch također napominje da je važno ući u rutinu koje se možete pridržavati kako ne bi došlo do nakupljanja naslaga sapuna i tvrde vode, jer će to svaki put učiniti čišćenje vašeg tuša još zamornijim. I ne zaboravite čistiti krpom od mikrovlakana, rasvjetna tijela, staklena vrata i police ili rubove kako biste izbjegli mrlje od vode.

Što je s kupaonicama za goste?

Kada je riječ o sekundarnim kupaonicama koje se rijetko koriste, Koch kaže da ne morate slijediti tako strog raspored čišćenja. Obično brzo čisti. Preferira dubinsko čišćenje, prije i poslije posjeta posjetitelja.

Uobičajene pogreške koje treba izbjegavati

Koch se tijekom godina susreo s mnogim pogreškama u čišćenju kupaonice koje je važno izbjegavati kako biste osigurali svoju sigurnost. Kako kaže, miješanje različitih proizvoda može stvoriti štetne pare koje mogu biti posebno otrovne u neprozračenom prostoru poput kupaonice. Dodatno, kaže da je važno prozračiti prostor nakon svake upotrebe ili tuširanja, jer to može uzrokovati nakupljanje vlage, što može dovesti do plijesni i bakterija koje može zahtijevati profesionalno uklanjanje.

priče o zdravlju.gr

Exit mobile version