Pomnost: ostvarite je u 4 koraka

Mindfulness sve više zauzima mjesto u nemilosrdno stresnoj svakodnevici, a mnogi pokušavaju prakticirati mindfulness kao dio rituala koji im u konačnici pomaže da ostanu mirni – fizički i mentalno – dok se bez napora suočavaju s novim izazovima. Vrlo jednostavno rečeno, svjesnost je sposobnost, razvijena kroz praksu, da se nečemu posveti puna pozornost, usporavajući i potpuno promatrajući što se događa. Redovito prakticiranje mindfulnessa može dovesti do smirenosti tijela i duha, ali i do njihovog povezivanja, osvješćivanja samih sebe.

Postoji mnogo načina da pomnost postane dio vašeg svakodnevnog života, no sveopći stres koji preplavljuje sve oko nas vjerojatno će otežati ovaj prijelaz. Iz tog razloga, stručnjaci za ovu temu pozivaju one koji žele pokušati dodati smirenost i mir u svoje živote kroz svjesnost, da to čine postupno, prvo slijedeći njezine prakse.

Naposljetku, dokazano je da kretanje i vježbanje našeg tijela općenito ima značajne koristi za tijelo, smanjujući šanse za buduće bolesti i zdravstvene probleme. Stoga praksa svjesnog kretanja pomaže povećati svijest o našim tijelima, napetostima, boli i stresorima koji zahtijevaju našu pozornost. Izvodeći je, zapravo tjeramo tijelo, u sprezi s duhom, da postane jače i fokusiranije na ono što slijedi i treba našu pozornost.

Četiri savjeta za stvaranje vrhunske prakse svjesnosti

1. Radite na načinu razmišljanja

Naravno, da biste postigli maksimalan rezultat, fokusirajući svoju pažnju na nešto što želite, prije svega trebate poraditi na svom načinu razmišljanja. To znači da je važno pronaći izvor znanja koji će vam pomoći da dublje shvatite zašto nešto radite. Prije nego počnete, zapitajte se sljedeća pitanja: Zašto vas zanima svjesno kretanje i koji biste cilj njime željeli postići? U ovom trenutku, razjasnimo da pokret svjesnosti mora biti spor, postojan i pažljiv, bez napetosti ili iscrpljenosti nakon njega. Neki položaji iz joge, na primjer, mogu vam pomoći u fokusiranju pažnje.

2. Držite se podalje od elektroničkih uređaja

Digitalni detox i odmor od društvenih mreža pokazao se posebno važnim za potpuno usklađivanje tijela i duha. Prilikom izvođenja pokreta svjesnosti pokušajte ne koristiti nikakve elektroničke uređaje (mobitel, prijenosno računalo, TV) kako biste postigli koncentraciju koju tražite.

3. Slušajte svoje tijelo

Kretanje s potpunom svjesnošću daje vam priliku osluškivati ​​potrebe svog tijela. Tako, izbjegavajući pretjerivanja, iscrpljenost i naprezanje tijela, kroz pokret svjesnosti možete otkriti slabu točku koju je potrebno više ojačati. Zapamtite da ova praksa zahtijeva nježne i spore pokrete koji se natječu s disanjem.

4. Odaberite pokret koji volite pratiti

Kao i kod vježbanja, tako i kod mindfulness praksi, da bi vam donijele željeni rezultat, morate se zabaviti dok ih izvodite. Ako vam pokret koji odaberete otežava ili ubrzo izgubite motivaciju za njega, bolje je potražiti neki drugi. Kako biste povećali osjećaj zabave dok je izvodite, možete je isprobati zajedno s prijateljem.

oblik.gr

admin/ author of the article

Ja sam talentirani i kreativni novinar specijaliziran za pisanje članaka. Moj zadatak je istraživanje različitih tema, provođenje intervjua, analiza podataka i stvaranje visokokvalitetnog sadržaja koji privlači pažnju čitatelja i inspirira ih na razmišljanje i akciju

Loading...
Zagreba Lajfhaki