Zagreba Lajfhaki

Šest sigurnosnih pravila za naš balkon

Život u stanu višekatnice, sa svojim dobrim i lošim stranama, ima dodatnu točku opreza kada je u pitanju naša sigurnost. Razlog za balkon kuće, koji ima neka posebna sigurnosna pravila, pogotovo ako u obitelji ima djece ili ako imamo kućnog ljubimca.

Nikada ne ostavljajte djecu ili kućne ljubimce bez nadzora na balkonu.

Naravno, veliki balkon je i lijepo mjesto za igru ​​vaše djece, ali nikada ih, ni zbog čega, ne pustite da se tamo igraju sama. Ni pod kojim okolnostima (iz očiglednih razloga) ne biste htjeli vidjeti svoje dijete u stolici koja je blizu rešetki. Ako mislite da su zid ili ograda vašeg balkona niski ili se samo želite osjećati sigurnije, da biste dobili veću visinu možete staviti posebnu rešetku (ovisno o tome što dopuštaju propisi vaše stambene zgrade i u dogovoru s upraviteljem) . Isto vrijedi i za vaše ljubimce. Pogotovo za one koji imaju mačku… jurnjava po susjednim krovovima nije nešto nepoznato. I u ovom slučaju, postavljanje posebne rešetke je vrlo dobro rješenje.

Stavite sigurnosne brave na balkonska vrata.

Samo zato što ne želite da vaša djeca budu sama na balkonu, otežajte im izlazak na njega. Postavite sigurnosne brave na dvorišna vrata kako biste ih spriječili da sami izađu. Tako ih nećete morati stalno držati na oku.

Budite oprezni u vjetrovitim danima.

Namještaj za terasu obično je lagane konstrukcije, pa ga je za vjetrovitih dana dobro spakirati ili unijeti u kuću. Sigurno ih ne želite pronaći oštećene niz cestu, a još manje ozlijediti prolaznika. Iz istog razloga izbjegavajte stavljati staklene ili općenito lomljive ukrase na balkon – koliko god ih dobro učvrstili, rizik da će se razbiti za vjetrovitog dana je velik.

Dobro pričvrstiti.

Ako unutar kuće imate teži namještaj ili namještaj koji nije lako premjestiti s vremena na vrijeme, pobrinite se da bude dobro učvršćen, s posebnim postoljima ili protuutezima.

Provjerite ograde.

Trebali biste redovito provjeravati balkonske ograde na labave vijke, hrđu, šine koje izgledaju nestabilno itd. Općenito, održavanje ograda (bojanje, zaštita od hrđe, itd.) ključno je sigurnosno pitanje za stambenu zgradu.

Oni su samo… barovi.

Morate zapamtiti, kada ste na svom balkonu, da je ono što vas dijeli od praznine (obično) nekoliko ograda – a ne neki… vrhunski sigurnosni artefakt. Nemojte stoga ispitivati ​​njihovu trajnost i nemojte smatrati da su kao konstrukcija lijek za sve. Pazite da ih ne naprežete naslanjajući se na njih ili ih gurajući da vidite njihovu “elastičnost”. Također, vaše ponašanje u blizini ograda mora biti odmjereno i nikako ih nemojte koristiti kao svojevrsne ljestve – u slučaju da npr. da trebate promijeniti pregorjelu žarulju na balkonu. Treba pripaziti i na stalak za sušenje (ako ga koristite) – pazite da se ne naginjete preko ruba ograde kada sušite odjeću. Na kraju, zapamtite da je zabranjeno postavljati žardinjere na vanjsku stranu ograde – uvijek moraju biti okrenute prema unutarnjoj strani našeg balkona i dobro učvršćene.

zvijer vijesti.gr

Exit mobile version