Zagreba Lajfhaki

Trik za sprječavanje brzog kvarenja jagoda

Jagode su jedno od najomiljenijih voća sezone kroz koju prolazimo, a svojim slatkim okusom i sočnom teksturom daju dodatnu slast svakom obroku.

Unatoč svojoj maloj veličini, jagode sadrže impresivan niz hranjivih tvari poput vitamina A, C, folne kiseline, kalija, kalcija, magnezija, fosfora itd., pružajući tijelu jedinstvene blagodati, svojim antioksidativnim djelovanjem i zaštitom koju pružaju ističu se kardiovaskularni, imunološki i crijevni sustav.

Ovo ukusno voće, međutim, dolazi s prilično čestim “problemom” koji se uglavnom tiče svježe hrane. Potonji je nitko drugi nego njihov kratak životni vijek, koji je često odgovoran za njihovo prebrzo sazrijevanje i konačno truljenje.

Naravno, kao i kod većine svježeg voća i povrća, postoji način da bobičasto voće ostane dulje svježe, pod uvjetom da se pravilno skladišti.

Kako pravilno čuvati jagode u hladnjaku:

Jagode općenito zadržavaju svježinu do 3 do 4 dana nakon berbe. Nakon što ih kupite u susjednoj samoposluzi, potrebno je pravilno skladištenje kako biste još nekoliko dana mogli uživati ​​u njihovom posebnom okusu.

Za razliku od ostalog voća i povrća, jagode je najbolje čuvati neoprane i nerezane kako se iznutra ne bi stvorila plijesan.

Što su jagode suše uskladištene, to će duže trajati. Dakle, umjesto da ih operete i izrežete na komade za pohranu, svakako ih dobro osušite papirnatim ručnikom, uklanjajući svu vlagu s njihovog mesa, a zatim ih cijele dodajte u staklenu posudu s hermetičkim zatvaračem.

Da biste ih koristili, izvadite ih iz hladnjaka otprilike sat vremena prije jer se njihov bogat i autentičan okus obično oslobodi na sobnoj temperaturi. Nakon što ih dobro operete s puno hladne vode, osušite ih i uživajte u njima kako želite.

oblik.gr

Exit mobile version