Vodič za preživljavanje u božićnoj kupnji

Mi koji se spremamo za svečane stolove za kojima ćemo kuhati, već smo rezervirali značajan dio slobodnog vremena. Ubrojimo li još i gužvu na cestama i prometnim sredstvima te razne last minute pozive, vrijeme koje imamo za božićnu kupnju može biti znatno ograničeno. Ipak, naravno, čak i ako to nije slučaj, nitko ne želi da mu smetaju u trgovinama i na ulicama:

Svi mi više volimo obaviti kupovinu u miru, uživati ​​u njoj i moći sami izabrati ono što im odgovara, bez pribjegavanja rješenjima u zadnji čas.

Ali kako preživjeti cijeli ovaj proces, a da ne izgorimo?

Sve je o programiranje. Naravno, nije ga se uvijek moguće striktno pridržavati, ali ako imamo raspored u kojem ćemo ići u trgovine, kojim redoslijedom ćemo ih posjećivati ​​i za koga ćemo prvo kupovati, onda je vrlo moguće da sav posao ćemo raditi pod stresom, što danas nitko ne želi.

Dakle, kako da počnemo? Sa radnim vremenom trgovina. Nakon što smo o njima informirani, biramo trgovine koje već poznajemo, kako zbog njihove raznovrsnosti i kvalitete, tako i zbog činjenice da se u njima znamo snalaziti, pa ćemo brže obaviti svoj posao.

Zatim zabilježimo u kalendar obveze koje imamo i sigurno idemo, osim neočekivanog. Na primjer, ako su nas roditelji pozvali na Badnjak, označimo odgovarajući datum poziva i zatim zapišemo imena osoba koje želimo darivati.

U nekom trenutku, na temelju poziva, skupili smo x imena, kojima dodajemo lica za koja još nismo dogovorili kada ćemo se vidjeti, ali svakako hoćemo kad-tad preko praznika.

Zatim grupiramo darove prema kriteriju koji nam najviše odgovara. Na primjer, ako želimo dobiti darove za naše rođake i odlučimo se za kozmetiku, fokusiramo se na jednu ili dvije trgovine. Snimamo ih i nastavljamo s ostalim skupinama koje smo napravili (npr. krstionice).

U nekim slučajevima, ako već znamo da će se netko od naših ljudi obradovati poklonu nečeg određenog, kao na pr. knjigu, između svakodnevnih obaveza posjećujemo knjižaru i tako malo po malo počinjemo skupljati prve artikle. Općenito govoreći, kad god imamo priliku otići u trgovinu koja nam se sviđa i kupiti poklon, mi to i učinimo i obavezno izbrišemo odgovarajuća imena s našeg popisa.

Sada recimo imamo određene dane tijekom kojih možemo ići u kupovinu. Pobrinjavamo se da iz njih izađemo što je prije moguće. S našim popisom u ruci, prolazimo kroz imena i, na tržištu koje već dobro poznajemo, improviziramo na temelju onoga što je dostupno i što bi našem primatelju poklona moglo trebati. Primjerice, pidžama kao dar može zvučati dosadno, ali je uvijek korisna. Ne tražimo savršeno, već ono što će se što više svidjeti nama i našima.

Dućane izbjegavamo u vrijeme ručka, kao i kad se zatvore, jer je sigurno da ćemo stradati i u njima i na ulici.

Podržavamo i naše kvartovske trgovine, kako u prvom redu da ih posjetimo radi kupnje darova, tako i za darove koje ćemo imati u rezervi u slučaju dodatnog poziva. Dobro piće, dekoracija za sve domove, knjiga za stolić, sve se svakome može pokloniti, pa pazimo da u našoj kući imamo kupljene stvari – passepartout.

Još jedno izvrsno rješenje za smanjenje broja artikala koje ćemo kupiti su zajednički darovi. Primjerice, set za njegu tijela za par odličan je dar u kojem će oboje uživati, dok se velika igračka može računati kao dar za dvoje djece.

marieclaire.gr

admin/ author of the article

Ja sam talentirani i kreativni novinar specijaliziran za pisanje članaka. Moj zadatak je istraživanje različitih tema, provođenje intervjua, analiza podataka i stvaranje visokokvalitetnog sadržaja koji privlači pažnju čitatelja i inspirira ih na razmišljanje i akciju

Loading...
Zagreba Lajfhaki