Zagreba Lajfhaki

Kako postupati s divljim mačićem: ovi savjeti djeluju čak i u teškim slučajevima

Prvo što biste trebali učiniti prije nego počnete pokušavati privikavati divljeg mačića na svoje ruke je utvrditi stupanj njegovog straha ili agresije.

Najteže su situacije kada životinja sikće na osobu ili pokazuje agresiju. Takve divlje mačke najvjerojatnije dugo nisu dobivale naklonost ljudi ili su rođene na ulici.

Ako mačić mjauče i ne pobjegne kad vidi osobu, vjerojatno je nedavno izbačen na ulicu.

Naravno, u prvom slučaju treba biti maksimalno oprezan – rezultat netočnih radnji može biti bijeg životinje. Pažljivo rukujte mačićem, pazeći da ga ne uhvatite za rep ili šapu. Možete koristiti nosač.

U novom domu dajte svom mačiću vremena da se samostalno smjesti kako bi se osjećao ugodnije. Zatim mu postupno pokažite gdje su hrana i WC.

Fotografija: © Belnovosti

Nemojte vikati na svog ljubimca, a pogotovo ga nemojte udarati. Ako shvati da nije u opasnosti, nakon što utaži glad, sam će odabrati mjesto za spavanje.

Nakon toga možete početi s kroćenjem mačića – kada zapamti gdje mu je hrana i prestane se skrivati.

Prvo ga pokušajte hraniti iz ruke i pokušajte ga maziti.

Ako nakon ovoga vaš ljubimac pokuša pobjeći, nemojte ga sustići, već jednostavno ponovite trik s poslasticom iz vaše ruke.

Ako je reakcija životinje na milovanje normalna, pokušajte je uzeti u krilo. Nakon nekog vremena ponovite sve što ste učinili kako biste pomogli svom ljubimcu da shvati da se s vama može osjećati ugodno.

Ranije smo vam rekli što učiniti ako vaš pas dobije mučninu od automobila.

Provjereno od strane urednika
Exit mobile version